Dni Geografa 2018

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. Narutowicza 88

90-139 Łódz

Obchody Dni Geografa 2018 z okazji 100-lecia Polskiego Towarzystwa Geograficznego na Wydziale Nauk Geograficznych U┼ü i w Bibliotece U┼ü odb─Öd─ů si─Ö ju┼╝ w dniach 23-24.04.2018 r. Wydarzenie to jest wpisane w og├│lnopolskie obchody, nad kt├│rymi patronat obj─ů┼é Prezydent RP, Andrzej Duda.

W ci─ůgu dw├│ch dni uczestnicy b─Öd─ů mogli wys┼éucha─ç siedmiu prelekcji podr├│┼╝niczych i badawczych, relacji na temat sukces├│w polskich uczni├│w w Mi─Ödzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej oraz historii Oddzia┼éu ┼ü├│dzkiego PTG. Dla uczni├│w szk├│┼é z wojew├│dztwa ┼é├│dzkiego zorganizowano konkurs wiedzy geograficznej z nagrodami.

Miejscem obchod├│w b─Ödzie nowa aula im prof. Stanis┼éawa Liszewskiego na Wydziale Nauk Geograficznych oraz Biblioteka Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego. Pocz─ůtkiem drugiego dnia obchod├│w b─Ödzie wernisa┼╝ w Bibliotece Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego ÔÇ×┼ü├│d┼║ i region ┼é├│dzki od XVI wieku do wsp├│┼éczesno┼Ťci.ÔÇŁ Zostan─ů na nim zaprezentowane mapy, plany, grafiki i druki ulotne ÔÇô od mapy W. Grodeckiego z 1595 roku po fotografie z lat 60. XX w. Kolekcj─Ö map i grafik b─Ödzie mo┼╝na ogl─ůda─ç do 15 czerwca 2018 r. Uzupe┼éniniem wydarzenia b─Ödzie prezentacja wystawy wirtualnej ÔÇ×┼ü├│d┼║ i region ┼é├│dzki na mapach i planach od XVI do XX wiekuÔÇŁ, dost─Öpna na stronie www.lib.uni.lodz.pl.