Dyktando mikołajkowe 2018

Godzina rozpocz─Öcia:

Pomorska 171/173

90-236 Łódź

Wszystkich mi┼éo┼Ťnik├│w j─Özyka polskiego, ┼╝─ůdnych dobrej zabawy podczas zmagania si─Ö z zawi┼éo┼Ťciami polskiej ortografii i interpunkcji, zapraszamy do wzi─Öcia udzia┼éu w pi─ůtej ju┼╝ edycji dyktanda miko┼éajkowego. Poprzednie boje z poprawn─ů polszczyzn─ů gromadzi┼éy co roku oko┼éo stu ┼Ťmia┼ék├│w, kt├│rzy nie bali si─Ö wzi─ů─ç w d┼éo┼ä d┼éugopis├│w, by napisa─ç teksty odczytywane przez Tomasza Boruszczaka, Tomasza Zimocha, Miros┼éawa Henkego i Paw┼éa ┼Üpiechowicza. Tym razem swojego g┼éosu u┼╝yczy znana chocia┼╝by z prowadzenia ÔÇ×┼ü├│dzkich Wiadomo┼Ťci DniaÔÇŁ dziennikarka TVP3 ┼ü├│d┼║ Magdalena Michalak. Zapraszamy do zmaga┼ä 6 grudnia na Wydzia┼é Filologiczny U┼ü.

Tekst, u┼éo┼╝ony przez cz┼éonk├│w i opiekun├│w Ko┼éa Naukowego J─Özykoznawc├│w dzia┼éaj─ůcego przy Zak┼éadzie Wsp├│┼éczesnego J─Özyka Polskiego U┼ü i Ko┼éa Naukowego ÔÇ×wKo┼éo J─ÖzykaÔÇŁ dzia┼éaj─ůcego przy Zak┼éadzie Historii J─Özyka Polskiego U┼ü, b─Ödzie miko┼éajkowym prezentem dla wszystkich, kt├│rzy maj─ů w sobie odrobin─Ö odwagi i przyjd─ů 6 grudnia o godz. 17:00 do auli A3 na Wydziale Filologicznym U┼ü przy ulicy Pomorskiej 171/173 w ┼üodzi.

Dotychczas mieli┼Ťmy okazj─Ö zapozna─ç si─Ö z listem do ┼Üwi─Ötego Miko┼éaja, poczyta─ç fragmenty ÔÇ×Przegl─ůdu ZimowegoÔÇŁ, odby─ç podr├│┼╝ po Polsce ko┼äcz─ůc─ů si─Ö w ┼üodzi Fabrycznej, a tak┼╝e przespacerowa─ç si─Ö ulicami miasta w┼é├│kniarzy. Co tym razem b─Ödzie motywem przewodnim? Przekonamy si─Ö ju┼╝ w miko┼éajki!

Jak co roku przewidziano atrakcyjne nagrody dla laureat├│w w trzech kategoriach: student U┼ü, pracownik U┼ü, osoba niezwi─ůzana z uczelni─ů.

Patroni medialni wydarzenia: TVP3 Łódź, Młodzi w Łodzi, Radio Łódź, TuŁódź, Radio Żak.

Materiał źródłowy: Wydział filologiczny UŁ