Dyktando mikołajkowe

Godzina rozpocz─Öcia:

Pomorska 171/173

90-236 Łódź

Ju┼╝ po raz czwarty wszyscy mi┼éo┼Ťnicy ┼éamig┼é├│wek ortograficznych b─Öd─ů mogli zmierzy─ç si─Ö z wyzwaniami j─Özyka polskiego. W dyktandzie mog─ů wzi─ů─ç udzia┼é zar├│wno studenci, pracownicy naszej uczelni, jak i mieszka┼äcy ┼üodzi.

Organizatorem wydarzenia jest Ko┼éo Naukowe J─Özykoznawc├│w dzia┼éaj─ůce przy Zak┼éadzie Wsp├│┼éczesnego J─Özyka Polskiego U┼ü i Ko┼éo Naukowe ÔÇ×wKo┼éo J─ÖzykaÔÇŁ dzia┼éaj─ůce przy Zak┼éadzie Historii J─Özyka Polskiego U┼ü.

Dyktando odb─Ödzie si─Ö 6 grudnia o godzinie 15:15 w auli A3 Wydzia┼éu Filologicznego U┼ü (ul. Pomorska 171/173 w ┼üodzi). Podobnie jak w latach ubieg┼éych przewidywane s─ů atrakcyjne nagrody dla laureat├│w w trzech kategoriach: student U┼ü, pracownik U┼ü, osoba niezwi─ůzana z uczelni─ů.

Patroni medialni wydarzenia: TVP3 Łódź, Młodzi w Łodzi, Radio Łódź.