Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2017

Godzina rozpocz─Öcia:

Ogrodowa 17

91-065 Łódź

Finanse 3.0. Sektor bankowy wobec wyzwa┼ä ery fintech - to tytu┼é panelu dyskusyjnego, kt├│ry przygotowa┼é Uniwersytet ┼ü├│dzki na zbli┼╝aj─ůce si─Ö Europejskie Forum Gospodarcze ┼ü├│dzkie 2017. O przysz┼éo┼Ťci finans├│w b─Öd─ů m├│wi─ç znani eksperci, absolwenci U┼ü.

W dniach 16-17 pa┼║dziernika ju┼╝ po raz dziesi─ůty ┼ü├│d┼║ stanie si─Ö gospodarcz─ů stolic─ů Polski.

W tych dniach odb─Ödzie si─Ö Europejskie Forum Gospodarcze ┼ü├│dzkie 2017. Uniwersytet ┼ü├│dzki zosta┼é Partnerem jubileuszowej edycji tego wydarzenia, organizowanego przez Wojew├│dztwo ┼ü├│dzkie we wsp├│┼épracy z ┼ü├│dzk─ů Agencj─ů Rozwoju Regionalnego. My┼Ťl─ů przewodni─ů tegorocznej edycji jest szeroko poj─Öta ÔÇ×internacjonalizacjaÔÇŁ.

O wyzwaniach ery fintech i przysz┼éo┼Ťci sektora bankowego podczas sesji plenarnej wie┼äcz─ůcej ca┼ée Forum dyskutowa─ç b─Öd─ů wybitni absolwenci Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego, eksperci w dziedzinie finans├│w i nowoczesnej bankowo┼Ťci. Globalna rewolucja cyfrowa wywiera coraz wi─Ökszy wp┼éyw na banki. Wiele z nich jest zaawansowanych technologicznie (niekt├│re polskie banki s─ů nawet liderami w tym zakresie ÔÇô laureatami ┼Ťwiatowych konkurs├│w innowacyjno┼Ťci). Z regu┼éy jednak banki nie patrz─ů na post─Öp technologii integralnie, systemowo, tworz─ůc raczej pewne enklawy dla r├│┼╝nych dzia┼é├│w us┼éug. Firmy fintech maj─ů w tym zakresie przewag─Ö nad bankami, zw┼éaszcza w dziedzinach nie w pe┼éni poddanych regulacji, opartych na otwartych standardach. W pewnej mierze pozwala to przezwyci─Ö┼╝y─ç tendencj─Ö do tworzenia zamkni─Ötych ÔÇ×ekosystem├│wÔÇŁ, wi─ů┼╝─ůcych klienta z jedn─ů tylko platform─ů us┼éugow─ů. Firmy fintech potrafi─ů elastycznie, szybko i zwinnie przechwytywa─ç warto┼Ť─ç z nowych technologii i przekszta┼éca─ç je w nowe us┼éugi, kt├│rych ┼╝ycz─ů sobie ich klienci.

W┼Ťr├│d prelegent├│w sesji plenarnej pod patronatem Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego m.in. Jaros┼éaw KrocÔÇô Prezes Zarz─ůdu Accenture Polska, prof. Witold Or┼éowskiÔÇô g┼é├│wny doradca ekonomiczny PwC, prof. Monika Marcinkowska ÔÇô Dyrektor Instytutu Finans├│w U┼ü oraz Cezary Kocik ÔÇô Wiceprezes Zarz─ůdu mBank S.A. Dyskusj─Ö poprowadzi Robert Stanilewicz- dziennikarz ekonomiczny.

Organizowane w ┼üodzi Europejskie Forum Gospodarcze sta┼éo si─Ö tradycyjnym ju┼╝ miejscem wymiany do┼Ťwiadcze┼ä w┼éa┼Ťcicieli ma┼éych, ┼Ťrednich i du┼╝ych przedsi─Öbiorstw dzia┼éaj─ůcych na rodzimym rynku. Jest wydarzeniem, kt├│re promuje innowacje w biznesie oraz integruje ┼Ťrodowiska biznesowe, naukowe i samorz─ůdowe. Atmosfera Europejskiego Forum Gospodarczego to kilkadziesi─ůt spotka┼ä i dyskusji, sesje plenarne, panele dyskusyjne, salony bran┼╝owe, ponad 2200 uczestnik├│w, wiele spotka┼ä biznesowych typu B2B i niezliczona ilo┼Ť─ç nawi─ůzanych rozm├│w o wsp├│┼épracy.

W ramach partnerstwa w Europejskim Forum Gospodarczym ┼ü├│dzkie 2017, Polsko-Ameryka┼äskie Centrum Zarz─ůdzania Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego dwie sesje w ramach panelu po┼Ťwi─Öconego edukacji mened┼╝erskiej.

Sesja I: Przyw├│dztwo i kluczowe kompetencje w epoce IV rewolucji przemys┼éowej ÔÇô nowa rola edukacji mened┼╝erskiej. 17 pa┼║dziernika 2017. godz. 10:00-11:30, Hotel Vienna House AndelÔÇÖs ┼ü├│d┼║. Panel edukacji menad┼╝erskiej.

Prelegenci:

• Prof. dr hab. Tomasz Czapla ÔÇô Dziekan Wydzia┼éu Zarz─ůdzania
  • Micha┼é Fr─ůk ÔÇô dziennikarz, moderator Sesji I
  • Dr Jacek Mrozik ÔÇô Dziekan College of Business, Minot State University, USA
  • Paulina Rutkowska ÔÇô Dyrektor HR Grupy mBank
  • Dr Henryk Siodmok ÔÇô Prezes Zarz─ůdu Grupy Atlas
  • Waldemar Olbryk ÔÇô Cz┼éonek Zarz─ůdu Echo Investment S.A.
  • Prof. dr hab. Witold Or┼éowski - g┼é├│wny doradca ekonomiczny PwC Polska

Sesja II: Polski ÔÇ×American DreamÔÇŁ 2.0 ÔÇô konkurowanie w epoce cyfrowej czyli rzecz o tym jak zdobywa─ç ÔÇ×nie-dzikiÔÇŁ Zach├│d, 17 pa┼║dziernika 2017. godz. 12:00-13:30, Hotel Vienna House AndelÔÇÖs ┼ü├│d┼║. Panel edukacji menad┼╝erskiej.

Prelegenci:

• Micha┼é Bara┼äski ÔÇô Prezes Zarz─ůdu VOX Detal S.A.
  • Dorota D─ůbrowski - Dyrektor Zarz─ůdzaj─ůcy Ameryka┼äskiej Izby Handlowej w Polsce (AmCham).
  • Jacek Grudzie┼ä ÔÇô dziennikarz, moderator Sesji II
  • S┼éawomir Lachowski ÔÇô tw├│rca mBanku
  • Gedeon Werner - Prezes Aquarius Management

Podczas Sesji I odb─Ödzie si─Ö tak┼╝e uroczysta Gala z okazji Jubileuszu 20 lat istnienia PAM Center. Okr─ůg┼éa rocznica dzia┼éalno┼Ťci, to okazja do spotkania, podsumowania dotychczasowych osi─ůgni─Ö─ç i refleksji na temat przysz┼éo┼Ťci.

Serdecznie zapraszamy do udziału w sesji plenarnej pod patronatem Uniwersytetu Łódzkiego i całym wydarzeniu. Uczestnictwo w Forum jest bezpłatne.

Program wydarzenia -> http://forum.lodzkie.pl/program/