Europejskie Forum Gospodarcze 艁贸dzkie 2017

Godzina rozpocz臋cia:

Ogrodowa 17

91-065 艁贸d藕

Finanse 3.0. Sektor bankowy wobec wyzwa艅 ery fintech - to tytu艂 panelu dyskusyjnego, kt贸ry przygotowa艂 Uniwersytet 艁贸dzki na zbli偶aj膮ce si臋 Europejskie Forum Gospodarcze 艁贸dzkie 2017. O przysz艂o艣ci finans贸w b臋d膮 m贸wi膰 znani eksperci, absolwenci U艁.

W dniach 16-17 pa藕dziernika ju偶 po raz dziesi膮ty 艁贸d藕 stanie si臋 gospodarcz膮 stolic膮 Polski.

W tych dniach odb臋dzie si臋 Europejskie Forum Gospodarcze 艁贸dzkie 2017. Uniwersytet 艁贸dzki zosta艂 Partnerem jubileuszowej edycji tego wydarzenia, organizowanego przez Wojew贸dztwo 艁贸dzkie we wsp贸艂pracy z 艁贸dzk膮 Agencj膮 Rozwoju Regionalnego. My艣l膮 przewodni膮 tegorocznej edycji jest szeroko poj臋ta 鈥瀒nternacjonalizacja鈥.

O wyzwaniach ery fintech i przysz艂o艣ci sektora bankowego podczas sesji plenarnej wie艅cz膮cej ca艂e Forum dyskutowa膰 b臋d膮 wybitni absolwenci Uniwersytetu 艁贸dzkiego, eksperci w dziedzinie finans贸w i nowoczesnej bankowo艣ci. Globalna rewolucja cyfrowa wywiera coraz wi臋kszy wp艂yw na banki. Wiele z nich jest zaawansowanych technologicznie (niekt贸re polskie banki s膮 nawet liderami w tym zakresie 鈥 laureatami 艣wiatowych konkurs贸w innowacyjno艣ci). Z regu艂y jednak banki nie patrz膮 na post臋p technologii integralnie, systemowo, tworz膮c raczej pewne enklawy dla r贸偶nych dzia艂贸w us艂ug. Firmy fintech maj膮 w tym zakresie przewag臋 nad bankami, zw艂aszcza w dziedzinach nie w pe艂ni poddanych regulacji, opartych na otwartych standardach. W pewnej mierze pozwala to przezwyci臋偶y膰 tendencj臋 do tworzenia zamkni臋tych 鈥瀍kosystem贸w鈥, wi膮偶膮cych klienta z jedn膮 tylko platform膮 us艂ugow膮. Firmy fintech potrafi膮 elastycznie, szybko i zwinnie przechwytywa膰 warto艣膰 z nowych technologii i przekszta艂ca膰 je w nowe us艂ugi, kt贸rych 偶ycz膮 sobie ich klienci.

W艣r贸d prelegent贸w sesji plenarnej pod patronatem Uniwersytetu 艁贸dzkiego m.in. Jaros艂aw Kroc鈥 Prezes Zarz膮du Accenture Polska, prof. Witold Or艂owski鈥 g艂贸wny doradca ekonomiczny PwC, prof. Monika Marcinkowska 鈥 Dyrektor Instytutu Finans贸w U艁 oraz Cezary Kocik 鈥 Wiceprezes Zarz膮du mBank S.A. Dyskusj臋 poprowadzi Robert Stanilewicz- dziennikarz ekonomiczny.

Organizowane w 艁odzi Europejskie Forum Gospodarcze sta艂o si臋 tradycyjnym ju偶 miejscem wymiany do艣wiadcze艅 w艂a艣cicieli ma艂ych, 艣rednich i du偶ych przedsi臋biorstw dzia艂aj膮cych na rodzimym rynku. Jest wydarzeniem, kt贸re promuje innowacje w biznesie oraz integruje 艣rodowiska biznesowe, naukowe i samorz膮dowe. Atmosfera Europejskiego Forum Gospodarczego to kilkadziesi膮t spotka艅 i dyskusji, sesje plenarne, panele dyskusyjne, salony bran偶owe, ponad 2200 uczestnik贸w, wiele spotka艅 biznesowych typu B2B i niezliczona ilo艣膰 nawi膮zanych rozm贸w o wsp贸艂pracy.

W ramach partnerstwa w Europejskim Forum Gospodarczym 艁贸dzkie 2017, Polsko-Ameryka艅skie Centrum Zarz膮dzania Uniwersytetu 艁贸dzkiego dwie sesje w ramach panelu po艣wi臋conego edukacji mened偶erskiej.

Sesja I: Przyw贸dztwo i kluczowe kompetencje w epoce IV rewolucji przemys艂owej 鈥 nowa rola edukacji mened偶erskiej. 17 pa藕dziernika 2017. godz. 10:00-11:30, Hotel Vienna House Andel鈥檚 艁贸d藕. Panel edukacji menad偶erskiej.

Prelegenci:

• Prof. dr hab. Tomasz Czapla 鈥 Dziekan Wydzia艂u Zarz膮dzania
  • Micha艂 Fr膮k 鈥 dziennikarz, moderator Sesji I
  • Dr Jacek Mrozik 鈥 Dziekan College of Business, Minot State University, USA
  • Paulina Rutkowska 鈥 Dyrektor HR Grupy mBank
  • Dr Henryk Siodmok 鈥 Prezes Zarz膮du Grupy Atlas
  • Waldemar Olbryk 鈥 Cz艂onek Zarz膮du Echo Investment S.A.
  • Prof. dr hab. Witold Or艂owski - g艂贸wny doradca ekonomiczny PwC Polska

Sesja II: Polski 鈥濧merican Dream鈥 2.0 鈥 konkurowanie w epoce cyfrowej czyli rzecz o tym jak zdobywa膰 鈥瀗ie-dziki鈥 Zach贸d, 17 pa藕dziernika 2017. godz. 12:00-13:30, Hotel Vienna House Andel鈥檚 艁贸d藕. Panel edukacji menad偶erskiej.

Prelegenci:

• Micha艂 Bara艅ski 鈥 Prezes Zarz膮du VOX Detal S.A.
  • Dorota D膮browski - Dyrektor Zarz膮dzaj膮cy Ameryka艅skiej Izby Handlowej w Polsce (AmCham).
  • Jacek Grudzie艅 鈥 dziennikarz, moderator Sesji II
  • S艂awomir Lachowski 鈥 tw贸rca mBanku
  • Gedeon Werner - Prezes Aquarius Management

Podczas Sesji I odb臋dzie si臋 tak偶e uroczysta Gala z okazji Jubileuszu 20 lat istnienia PAM Center. Okr膮g艂a rocznica dzia艂alno艣ci, to okazja do spotkania, podsumowania dotychczasowych osi膮gni臋膰 i refleksji na temat przysz艂o艣ci.

Serdecznie zapraszamy do udzia艂u w sesji plenarnej pod patronatem Uniwersytetu 艁贸dzkiego i ca艂ym wydarzeniu. Uczestnictwo w Forum jest bezp艂atne.

Program wydarzenia -> http://forum.lodzkie.pl/program/