Humanista na ┼é├│dzkim rynku pracy ÔÇô debata pracodawc├│w

Godzina rozpocz─Öcia:

Pomorska 171/173

90-236 Łódź

ÔÇ×Coraz mniej humanizmu, a coraz wi─Öcej techniki i technicznie rozumianej ekonomii. Coraz mniej my┼Ťlenia, coraz wi─Öcej liczenia. Jest tendencja, ┼╝eby docenia─ç to, co skuteczne ad hoc, pragmatyczne, utylitarne, u┼╝yteczne, a spycha─ç na margines wszystko to, co uczyni┼éo nas lud┼║mi.ÔÇŁ ÔÇô wskazywa┼é Tadeusz Gadacz. 12 grudnia na Wydziale Filologicznym U┼ü podczas debaty ÔÇ×Humanista na ┼é├│dzkim rynku pracyÔÇŁ porozmawiamy o mo┼╝liwo┼Ťciach pracy dla humanist├│w.

Zapraszamy o godz. 10.00 na Wydział Filologiczny UŁ do auli A5 (ul. Pomorska 171/173).

Wydarzenie b─Ödzie mia┼éo form─Ö panelu dyskusyjnego z udzia┼éem przedstawicieli ┼é├│dzkich pracodawc├│w zajmuj─ůcych si─Ö zawodowo rekrutacj─ů i pozyskiwaniem nowych pracownik├│w. Przedmiotem dyskusji b─Ödzie szeroko rozumiany HR, a uczestnicy debaty opowiedz─ů m.in. o swoich do┼Ťwiadczeniach zwi─ůzanych z procesem rekrutacji.

ÔÇô Dla student├│w to niepowtarzalna szansa, by spotka─ç rekruter├│w z wiod─ůcych ┼é├│dzkich firm, zada─ç im nurtuj─ůce pytania, pozna─ç do┼Ťwiadczenia i us┼éysze─ç cenne wskaz├│wki dotycz─ůce procesu rekrutacji od os├│b, kt├│re na co dzie┼ä przeprowadzaj─ů rozmowy kwalifikacyjne w ┼é├│dzkich firmach ÔÇô m├│wi dr Agnieszka Stawikowska-Marcinkowska, pe┼énomocnik Dziekana Wydzia┼éu Filologicznego U┼ü ds. wsp├│┼épracy z biznesem i pracodawcami.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do student├│w stawiaj─ůcych swoje pierwsze kroki w karierze zawodowej lub borykaj─ůcych si─Ö z decyzj─ů o podj─Öciu zatrudnienia. Udzia┼é w debacie mo┼╝e stanowi─ç jednak r├│wnie┼╝ ciekawe do┼Ťwiadczenie dla samych pracodawc├│w. ÔÇô To ┼Ťwietna okazja do promocji marki oraz zmierzenia si─Ö z rekrutacyjnymi oczekiwaniami student├│w ÔÇô przyznaje Joanna Maras z firmy CERI International, jedna z organizatorek akcji.

Pomys┼éodawcy debaty maj─ů nadziej─Ö, ┼╝e wydarzenie b─Ödzie dobrym uzupe┼énieniem dzia┼éa┼ä edukacyjnych podejmowanych na uczelni. ÔÇô Cz─Östo s┼éyszy si─Ö g┼éosy, ┼╝e rozmowa kwalifikacyjna dla kogo┼Ť, kto bierze w niej udzia┼é po raz pierwszy, stanowi ogromne stres i wyzwanie. Poprzez takie akcje chcemy pokaza─ç, ┼╝e tak naprawd─Ö nie ma czego si─Ö obawia─ç, o ile jest si─Ö na tak─ů rozmow─Ö dobrze przygotowanym. Liczymy, ┼╝e poprzez tego typu akcje nasi studenci nab─Öd─ů praktyczn─ů wiedz─Ö, kt├│ra u┼éatwi im pomy┼Ťlne przej┼Ťcie przez proces rekrutacji ÔÇô podsumowuje dr Stawikowska-Marcinkowska.

Debata b─Ödzie mia┼éa charakter otwarty ÔÇô organizatorzy zapraszaj─ů na wydarzenie wszystkich zainteresowanych proponowan─ů tematyk─ů.

Materiał źródłowy: Wydział Filologiczny UŁ

Redakcja: Centrum Promocji