Inauguracja Summer School 2018

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. Franciszkańska 3/5

Łódź

Na tegorocznej, 14. ju┼╝ edycji Szko┼éy Letniej, kt├│ra potrwa do 7 lipca, podejmowane b─Öd─ů rozwa┼╝ania na temat wyzwa┼ä spo┼éeczno-gospodarczych jakie stoj─ů przed krajami b─Öd─ůcymi cz┼éonkami Unii. Zostan─ů wyja┼Ťnione zagadnienia dotycz─ůce wzajemnych relacji pomi─Ödzy Uni─ů Europejsk─ů a pozosta┼éymi pa┼ästwami. Celem seminarium jest umo┼╝liwienie m┼éodym ludziom z r├│┼╝nych kraj├│w nawi─ůzanie kontakt├│w i wsp├│┼épracy oraz dyskusji na temat kulturowych, spo┼éecznych oraz ekonomicznych aspekt├│w zwi─ůzanych z procesami globalizacji i integracji europejskiej. Wyk┼éady i debaty naukowe pozwalaj─ů przybli┼╝y─ç zagranicznym go┼Ťciom zagadnienia zwi─ůzane z przemianami wsp├│┼éczesnego spo┼éecze┼ästwa polskiego. Organizacja mi─Ödzynarodowego seminarium jest r├│wnie┼╝ form─ů promocji Polski i polskiej kultury, a tak┼╝e ┼üodzi jako miasta rozwijaj─ůcego si─Ö, o du┼╝ym potencjale naukowym, kulturowym i gospodarczym.

Program Szko┼éy Letniej zak┼éada realizacj─Ö zaj─Ö─ç dydaktycznych, w tym zaj─Ö─ç terenowych oraz organizacj─Ö wycieczek po ┼üodzi i regionie ┼é├│dzkim, warsztat├│w kulturalnych, spotka┼ä integracyjnych. Wysoki poziom zaj─Ö─ç (wyk┼éady, debaty, warsztaty) i ich interdyscyplinarny charakter gwarantuje odpowiednio dobrana kadra naukowo-dydaktyczna U┼ü i uczelni partnerskich. Na zako┼äczenie seminarium studenci otrzymuj─ů certyfikat potwierdzaj─ůcy zaliczenie zaj─Ö─ç i uzyskanie 6 ECTS. Projektem zarz─ůdza zesp├│┼é pracownik├│w Wydzia┼éu Ekonomiczno-Socjologicznego U┼ü. W realizacj─Ö zada┼ä zaanga┼╝owani s─ů r├│wnie┼╝ doktoranci i studenci U┼ü, odpowiedzialni za przygotowanie zaj─Ö─ç kulturalnych, sportowych i integracyjnych.

Jest to wyj─ůtkowa inicjatywa podj─Öta przez Wydzia┼é Ekonomiczno-Socjologiczny U┼ü i ÔÇô jak dot─ůd ÔÇô jedyna taka w ┼üodzi. Jej historia si─Öga 2004 roku, kiedy to w┼éadze Wydzia┼éu Ekonomiczno-Socjologicznego U┼ü i Facultades Metropolitanas Unidas w Sao Paulo zawar┼éy porozumienie dotycz─ůce utworzenia Polsko-Brazylijskiej Szko┼éy Letniej. Dwa lata p├│┼║niej Szko┼éa zosta┼éa rozszerzona o Universidad SEK z Quito.W nast─Öpnych latach w┼é─ůcza┼éy si─Ö do wsp├│┼épracy kolejne uczelnie.
Uczestnikami Szko┼éy byli studenci mi─Ödzy innymi z Brazylii, Ekwadoru, Meksyku, Argentyny, Chile, Japonii, Chin, Rosji, Ukrainy, Kazachstanu, Bia┼éorusi, W─Ögier, Litwy, Hiszpanii, Turcji i W┼éoch. Na przestrzeni 13 lat go┼Ťcili┼Ťmy ponad 670 os├│b.

Wsp├│┼épraca z Uniwersytetem Facultades Metropolitanas Unidas w Sao Paulo, Universidad Internacional SEK w Quito, Universidad Nacional del Centro de la Provincia de Buenos Aires w Olavarii, Universidad Autonoma del Estado de Mexico w Toluce oraz Uniwersytetem w Iwanowie ma charakter sta┼éy, dzi─Öki czemu studenci Wydzia┼éu Ekonomiczno-Socjologicznego U┼ü wyje┼╝d┼╝aj─ů na podobne seminaria organizowane przez naszych zagranicznych partner├│w. Jak do tej pory skorzysta┼éo z tej mo┼╝liwo┼Ťci blisko 400 student├│w EkSocu.

Relacja foto z otwarcia Summer School 2018