IX Wyk┼éad Ekspercki Absolwent VIP ÔÇô dr Tomasz Or┼éowski

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. Franciszkańska 3/5

Łódź

Ze wzgl─Ödu na ograniczon─ů liczb─Ö miejsc warunkiem udzia┼éu w spotkaniu jest wcze┼Ťniejsza rejestracja na stronie: http://absolwentvip.uni.lodz.pl/

Tomasz Or┼éowski uko┼äczy┼é archeologi─Ö na Uniwersytecie ┼ü├│dzkim oraz studia doktorskie DEA w zakresie cywilizacji ┼Ťredniowiecznej na Uniwersytecie Poitiers. Pe┼éni┼é funkcj─Ö Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych (2014). By┼é Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pe┼énomocnym RP we Francji i Ksi─Östwie Monako od 2007 roku. W latach 2005 do 2007 pe┼éni┼é funkcj─Ö zast─Öpcy dyrektora, a nast─Öpnie dyrektora Protoko┼éu Dyplomatycznego, ambasadorem tytularnym jest od 2005 roku. Od 2004 do 2005 roku by┼é zast─Öpc─ů dyrektora Departamentu Systemu Narod├│w Zjednoczonych i Problem├│w Globalnych. W latach 2001-2004 pe┼éni┼é funkcj─Ö sekretarza generalnego Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Od 1996 roku przez kolejne 5 lat by┼é ministrem pe┼énomocnym w Ambasadzie RP w Rzymie, a wcze┼Ťniej przez 3 lata zast─Öpc─ů dyrektora Departamentu Europa I, a nast─Öpnie Departamentu Europa-Zach├│d. W latach 1990-1996 pracowa┼é jako radca w Ambasadzie RP w Pary┼╝u.

Za zas┼éugi otrzyma┼é nast─Öpuj─ůce odznaczenia: Komandoria Legii Honorowej, Komandoria z Gwiazd─ů Narodowego Orderu Zas┼éugi (Francja) i Komandoria Orderu ┼Üw. Karola (Monako), Komandoria z Gwiazd─ů Orderu Zas┼éugi (Portugalia), Komandoria z Gwiazd─ů Wielkiego Federalnego Orderu Zas┼éugi (Niemcy), Komandoria z Gwiazd─ů Orderu ÔÇ×Pro Merito MelitensiÔÇŁ (Suwerenny Wojskowy Zakon Malta┼äski), Komandor Orderu ÔÇ×Al Merito della Repubblica ItalianaÔÇŁ (W┼éochy), Komandor Orderu Trzech Gwiazd (┼üotwa), Oficer Narodowego Orderu Zas┼éugi (Francja), Br─ůzowy Medal ÔÇ×Gloria ArtisÔÇŁ (Polska).

W ramach projektu Absolwent VIP Uniwersytet ┼ü├│dzki nawi─ůzuje wsp├│┼éprac─Ö ze znanymi osobisto┼Ťciami ze ┼Ťwiata nauki, sztuki, polityki i biznesu, kt├│re uko┼äczy┼éy studia na Uniwersytecie ┼ü├│dzkim. Jednym z takich wydarze┼ä s─ů Wyk┼éady Eksperckie, podczas kt├│rych podejmowane s─ů tematy oraz dyskusje zwi─ůzane m.in. z rozwojem Uczelni w kontek┼Ťcie zmian gospodarczych i geopolitycznych na ┼Ťwiecie.