Kryptowaluty - za i przeciw. Debata oxfordzka studentów UŁ

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. POW 3/5

90-255 Łódź

Do ciekawego starcia na argumenty za i przeciw kryptowalutom dojdzie 14 grudnia na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym U┼ü. Do walki stan─ů dwa zespo┼éy, z┼éo┼╝one z pracownik├│w naukowych i student├│w. Moderatorem debaty b─Ödzie przedstawiciel firmy Infosys, a o tym, kto b─Ödzie zwyci─Özc─ů, w elektronicznym g┼éosowaniu, zdecyduje publiczno┼Ť─ç. Pocz─ůtek debaty o godzinie 11:30 w auli C101.

Infosys patronem debaty

Debata oxfordzka jest wsp├│ln─ů inicjatyw─ů Wydzia┼éu Ekonomiczno ÔÇô Socjologicznego i Infosys Poland Sp. z o.o., cz┼éonka wydzia┼éowej Rady Biznesu.

Szczegółowych informacji o debacie udziela dr Justyna Wieloch: justyna.wieloch@uni.lodz.pl.

Kryptowaluty (ang. cryptocurrency) s─ů to no┼Ťniki warto┼Ťci. Niekt├│re z nich spe┼éniaj─ů wszystkie lub niekt├│re funkcje pieni─ůdza, ale nie zosta┼éy jak dot─ůd powszechnie uznane za w pe┼éni legalny pieni─ůdz lub walut─Ö.

Pierwsz─ů i najbardziej znan─ů kryptowalut─ů jest bitcoin (za: Piech K., Leksykon poj─Ö─ç na temat technologii blockchain oraz kryptowalut. Strumie┼ä ÔÇ×Blockchain i KryptowalutyÔÇŁ programu ÔÇ×Od papierowej do cyfrowej PolskiÔÇŁ, 2016).