Les Bonnes鈥娾斺妛yk艂adowcy i studenci U艁 na deskach Teatru Nowego

Godzina rozpocz臋cia:

ul. Wi臋ckowskiego 15

艁贸d藕

22 czerwca na deski Teatru Nowego b臋d膮 go艣ci膰 trup臋 teatraln膮 鈥淪caramouche鈥, dzia艂aj膮c膮 przy Instytucie Romanistyki U艁. Prof. Tomasz Kaczmarek i dr Sebastian Zacharow wyre偶yserowali spektakl Les Bonnes Pokoj贸wki z udzia艂em student贸w. Sztuka powsta艂a w oparciu o dramat Jeana Geneta.

les bonnes

Sztuka koncentruje si臋 wok贸艂 problemu to偶samo艣ci cz艂owieka oraz trudno艣ci, jakie staj膮 na drodze do bycia sob膮. Dwie siostry, pokoj贸wki, Claire i Solange, pod nieobecno艣膰 Pani, niezdolne do samodzielnego funkcjonowania, na艣laduj膮 uk艂ady, w kt贸rych tkwi膮 na co dzie艅. Tocz膮ce si臋 mi臋dzy bohaterkami dialogi wyra偶aj膮 uczucia, jakie budzi w nich Pani鈥娾斺妌ienawi艣膰 po艂膮czona z fascynacj膮. Pod nieobecno艣膰 Pani, Claire i Solange, inscenizuj膮 gr臋 w pani膮 i pokoj贸wki, 偶eby odreagowa膰 zaznane od Pani w rzeczywisto艣ci upokorzenia.

Re偶yseria: Tomasz Kaczmarek i Sebastian Zacharow

Wyst臋puj膮: J臋drzej Za艂臋ski, Jeremiasz Baranowski, Angelika St臋pie艅

Spektakl w j臋zyku francuskim. Serdecznie zapraszamy!