Light Move Festival

Godzina rozpocz─Öcia:

6 Sierpnia

Łódź

Ju┼╝ 29 wrze┼Ťnia rozpocznie si─Ö si├│dma edycja Light Move Festival. Tegoroczna ods┼éona festiwalu jest dla naszej uczelni wyj─ůtkowa, jedn─ů ze ┼Ťwietlnych atrakcji b─Ödzie rze┼║ba ÔÇ×┼ÜWIAT┼üA KOTARBI┼âSKIEGOÔÇŁ, kt├│rej mecenasem zosta┼é Uniwersytet ┼ü├│dzki.

ÔÇ×┼ÜWIAT┼üA KOTARBI┼âSKIEGOÔÇŁ to przestrzenna instalacja wykorzystuj─ůca efekt ┼Ťwiat┼éa i cienia, z kt├│rej promieniuj─ů my┼Ťli prof. Tadeusza Kotarbi┼äskiego ÔÇô pierwszego rektora Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego. Rze┼║ba znajduje si─Ö przy ul 6 sieprnia, po festiwalu planowane jest przeniesienie rze┼║by na kampus Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego.

ÔÇ×No limits - szlakiem awangardyÔÇŁ ÔÇô tak brzmi has┼éo tegorocznej edycji festiwalu. Tw├│rcy zaproszeni do udzia┼éu w Light Move Festival 2017 przybli┼╝─ů dorobek awangardy w sztuce m.in. takich artyst├│w jak W┼éadys┼éaw Strzemi┼äski, Salvador Dali oraz Wassily Kandinsky.

W tym roku Fundacja Lux Pro Monumentis przygotowa┼éa 15-kilometrow─ů ┼Ťwietln─ů tras─Ö. Na ul. Piotrkowskiej pod┼Ťwietlonych zostanie 55 kamienic, na festiwalowej mapie pojawi si─Ö 38 instalacji ┼Ťwietlnych, animacji i projekcji wielkoformatowych.

Mapa festiwalowa -> http://lmf2017.lmf.com.pl/mapa-festiwalowa.html