Nabór do chóru UŁ

PA┼╣DZIERNIKA / 2018

Godzina rozpocz─Öcia:

17:15

Ch├│r Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego pragnie zasili─ç swoje szeregi. Wszyscy, kt├│ry posiadaj─ů artystyczne zaci─Öcie, talent i pragn─ů pozna─ç nietuzinkowych ludzi, mog─ů zg┼éosi─ç swoj─ů kandydatur─Ö.

Spotkanie informacyjne odbędzie się 8 i 9 października w godzinach 17.15-19.30. Przesłuchanie będzie miało miejsce w Pałacu Biedermanna w sali nr 1 przy ul. Franciszkanskiej 1/3.

Ch├│r powsta┼é w 2009 roku, za┼éo┼╝ycielami s─ů dyrygenci ÔÇô prof. Andrzej Ry┼éko i mgr Aleksandra Ry┼éko-Sutowicz. Zesp├│┼é zrzesza student├│w, absolwent├│w, pracownik├│w i sympatyk├│w muzyki, w szczeg├│lno┼Ťci ch├│ralnej.

Ch├│r Uniwersytetu u┼Ťwietnia uroczysto┼Ťci akademickie (inauguracje, nadania tytu┼é├│w naukowych, ┼Ťwi─Öta uniwersyteckie), bierze udzia┼é w corocznych edycjach ┼é├│dzkiego Festiwalu Nauki i Techniki oraz innych imprezach artystycznych. Wsp├│┼épracuje on z instytucjami kulturalnymi miasta i reprezentujemy uczelni─Ö oraz miasto r├│wnie┼╝ za granic─ů.

Uczestniczymy w projektach o charakterze mi─Ödzynarodowym:

• udzia┼é w koordynowanym przez Uniwersytet w Luksemburgu mi─Ödzynarodowym przedsi─Öwzi─Öciu ÔÇ×Beethoven ProjectÔÇŁ (2013), kt├│rego ukoronowaniem by┼éo wsp├│┼éwykonanie (z Orkiestr─ů Kameraln─ů Jacka Martina Haendlera i zespo┼éami wokalnymi z Luksemburga, S┼éowacji, Litwy, Wielkiej Brytanii i W┼éoch) IX Symfonii.
  • kontakt z Universit├Ątschor der TU Chemnitz (Ch├│r Uniwersytetu Technicznego w Chemnitz) zwie┼äczony dwoma wsp├│lnymi koncertami w ┼üodzi w czerwcu 2018 oraz zaproszeniem naszego zespo┼éu do Chemnitz (Niemcy) w przysz┼éym roku.

Efekty naszej pracy chóru zostały docenione przez organizatorów i jurorów zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych konkursów, festiwali oraz innych przedsięwzięć o charakterze artystycznym.

OSI─äGNI─śCIA:

* Mi─Ödzynarodowy Festiwal-Konkurs Muzyki Sakralnej w Rumi, 2011

I nagroda i dwa wyr├│┼╝nienia

* Mi─Ödzynarodowy Festiwal Ch┬óralny ÔÇ×Musica MundiÔÇŁ w Sopocie, 2012

II i III nagroda

* X Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Chełmnie, 2015

Srebrne Pasmo

* I Turniej Chóralny o Puchar Mazur Zachodnich w Łukcie, 2016

Grand Prix i nagroda dla Najlepszego Dyrygenta

* XIX ┼ü├│dzki Festiwal Ch├│ralny ÔÇ×Cantio LodziensisÔÇŁ, 2016

* V Konkurs Pie┼Ťni Ch├│ralnej im. Czes┼éawa Prudla w Lyskach, 2017

I miejsce