ÔÇ×Narodowo┼Ť─ç ta┼äcaÔÇŁ ÔÇô wyk┼éad dzieka┼äski

Godzina rozpocz─Öcia:

Pomorska 171/173

90-236 Łódź

ÔÇ×Narodowo┼Ť─ç ta┼äcaÔÇŁ ÔÇô wyk┼éad dzieka┼äski dra hab. Wojciecha Klimczyka na Wydziale Filologicznym

Serdecznie zapraszamy na wyk┼éad dzieka┼äski na Wydziale Filologicznym U┼ü, kt├│ry tym razem wyg┼éosi dr hab. Wojciech Klimczyk z Uniwersytetu Jagiello┼äskiego. Tematem wyst─ůpienia naszego go┼Ťcia b─Ödzie narodowo┼Ť─ç ta┼äca.

Wojciech Klimczyk to doktor habilitowany w dyscyplinie kulturoznawstwo, adiunkt w Katedrze Por├│wnawczych Studi├│w Cywilizacji Uniwersytetu Jagiello┼äskiego i jeden z najlepszych w Polsce znawc├│w zagadnie┼ä historii ta┼äca. Jego praca ÔÇô Wirus mobilizacji. Taniec a kszta┼étowanie si─Ö nowoczesno┼Ťci 1455-1795. t. 1-2 ÔÇô wesz┼éa do ┼Ťcis┼éego fina┼éu Nagrody im. T. Kotarbi┼äskiego w 2016 roku.

Zainteresowania naukowe dra hab. Wojciecha Klimczyka obejmuj─ů histori─Ö i teori─Ö ta┼äca, teori─Ö kultury, studia nad nowoczesno┼Ťci─ů. Jest autorem ksi─ů┼╝ek Erotyzm ponowoczesny, Wizjonerzy cia┼éa oraz Panorama wsp├│┼éczesnego teatru.

Zapraszamy 11 stycznia o godz. 11:45 do auli Rady Wydziału Filologicznego (A5), ul. Pomorska 171/173.

wyklad_dziekanski