Narodowy Kongres Nauki w Krakowie

30-302 Krak贸w

NKNNKN

zdj臋cie W. Wandzel, KBF

19-20 wrze艣nia 2017 w ICE Krak贸w odb臋dzie si臋 Narodowy Kongres Nauki, wydarzenie wyj膮tkowe w dziejach nauki i szkolnictwa wy偶szego w Polsce. Na Kongresie zostan膮 okre艣lone fundamenty dla rozwoju nauki w Polsce i polskich uczelni na dziesi臋ciolecia, aby polscy uczeni mogli nawi膮za膰 rywalizacj臋 z najlepszymi, a studenci otrzyma膰 wykszta艂cenie nie gorsze ni偶 gdziekolwiek indziej w Europie.

19 wrze艣nia Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wy偶szego Jaros艂aw Gowin zaprezentuje projekt Ustawy 2.0, przez dwa dni obrad projekt ten b臋dzie dog艂臋bnie dyskutowany przez p贸艂tora tysi膮ca ludzi nauki z ca艂ej Polski. Ustawa 2.0 obejmie ca艂o艣膰 problematyki, kt贸r膮 dzi艣 reguluj膮 cztery ustawy: Prawo o szkolnictwie wy偶szym, ustawa o stopniach i tytule naukowym, ustawa o zasadach finansowania nauki i ustawa o kredytach i po偶yczkach studenckich. Podczas kongresu odb臋d膮 si臋 te偶 debaty o stanie polskiej nauki i perspektywach na przysz艂o艣膰.

Formularz rejestracyjny i program ramowy: http://www.nauka.gov.pl/narodowy-kongres-nauki/.

Kongres b臋dzie zwie艅czeniem serii dziewi臋ciu konferencji programowych NKN, kt贸re od pa藕dziernika 2016 odbywa艂y si臋 w ca艂ej Polsce i wielu innych debat, oraz konsultacji ze wszystkimi cia艂ami przedstawicielskimi dzia艂aj膮cymi w obr臋bie nauki i szkolnictwa wy偶szego. Bez najmniejszej przesady mo偶na powiedzie膰, 偶e projekt ustawy wsp贸lnie z ekspertami ministerstwa stworzyli przedstawiciele 艣wiata nauki; w bezprecedensowym konsultacjach uczestniczy艂y tysi膮ce badaczy, wyk艂adowc贸w, doktorant贸w, student贸w i pracownik贸w administracji polskich uczelni i instytut贸w badawczych.

Wrze艣niowy Kongres wsp贸lnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wy偶szego organizowa膰 b臋dzie Krakowskie 艢rodowisko Akademickie.