Podatki w Polsce i Chinach ÔÇô pierwsza taka konferencja w Polsce

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. Kopcińskiego 8/12

90-033 Łódź

Pierwszy raz naukowcy z Polski i Chin spotykaj─ů si─Ö, by rozmawia─ç o szansach i wyzwaniach, jakie stawia przed oboma krajami ÔÇ×Nowy Jedwabny SzlakÔÇŁ. Poprzednik tego ostatniego ┼é─ůczy┼é Chiny z Europ─ů przez niemal 1500 lat. Teraz, za pomoc─ů kolei, Kraj ┼Ürodka chcia┼éby odnowi─ç dawny sojusz gospodarczy ze Starym Kontynentem. Konferencja odb─Ödzie si─Ö 29 pa┼║dziernika 2018 r., w Sali Rady Wydzia┼éu w budynku Wydzia┼éu Prawa i Administracji U┼ü (┼ü├│d┼║, ul. Kopci┼äskiego 8/12, 0.15 parter). Pocz─ůtek o godzinie 9:00.

Szlak współpracy

Konferencja z za┼éo┼╝enia mie─ç b─Ödzie interdyscyplinarny charakter. Umo┼╝liwi to dyskusj─Ö nad aktualnymi problemami z zakresu finans├│w publicznych, zam├│wie┼ä publicznych, politologii, ekonomii, gospodarki oraz prawa podatkowego w Polsce i Chinach. Podczas wyst─ůpie┼ä i dyskusji poruszona b─Ödzie tak┼╝e problematyka szans i wyzwa┼ä dla Polski zwi─ůzanych z chi┼äsk─ů inicjatyw─ů gospodarcz─ů o nazwie ÔÇ×Nowy Jedwabny SzlakÔÇŁ.

Konferencja adresowana jest przede wszystkim do przedstawicieli nauki, doktorant├│w i student├│w prawa, administracji, ekonomii, zarz─ůdzania oraz stosunk├│w mi─Ödzynarodowych, a tak┼╝e do podmiot├│w zajmuj─ůcych si─Ö promocj─ů i szeroko rozumian─ů obs┼éug─ů polskich inwestycji w Chinach oraz chi┼äskich inwestycji w Polsce.

Łódź i Szanghaj

The First Polish-Chinese Conference on The Recent Developments in The Public Finance, Economy, and Taxation in Poland and China organizowana jest przez Centrum Dokumentacji i Studi├│w Podatkowych Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego, Fundacj─Ö Centrum Dokumentacji i Studi├│w Podatkowych i Shanghai Lixin University of Accounting and Finance we wsp├│┼épracy z O┼Ťrodkiem Spraw Azjatyckich Wydzia┼éu Studi├│w Mi─Ödzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego i Centrum Zam├│wie┼ä Publicznych i Partnerstwa Publiczno-Prywatnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego.

Poni┼╝ej agenda i lista prelegent├│w