Posiedzenie Komitetu Standard├│w Rachunkowo┼Ťci na Wydziale Zarz─ůdzania

CZERWCA / 2017

Godzina rozpocz─Öcia:

10:00

12 czerwca na Wydziale Zarz─ůdzania U┼ü odb─Ödzie si─Ö Posiedzenie Komitetu Standard├│w Rachunkowo┼Ťci (KSR). Jest to organ centralnej administracji pa┼ästwowej - spotyka si─Ö zwykle raz w miesi─ůcu na posiedzeniach, na kt├│rych realizuje swe cele statutowe, zwykle dotycz─ůce tworzenia krajowych standard├│w rachunkowo┼Ťci, zorientowanych g┼é├│wnie na rachunkowo┼Ť─ç finansow─ů i sprawozdawczo┼Ť─ç finansow─ů. Mo┼╝liwo┼Ť─ç zorganizowania posiedzenia poza Warszaw─ů, miejscem zwyk┼éych posiedze┼ä Komitetu, jest wyr├│┼╝nieniem dla Wydzia┼éu Zarz─ůdzania. W dotychczasowym 15-letnim okresie dzia┼éania Komitetu (ok. 180 posiedze┼ä), posiedzenia wyjazdowe by┼éy zorganizowane tylko dwa razy: na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wroc┼éawiu i na Wydziale Zarz─ůdzania U┼ü, w 2014 r.

Cz┼éonkami Komitetu s─ů specjali┼Ťci w dziedzinie rachunkowo┼Ťci, reprezentuj─ůcy organy bior─ůce udzia┼é w procesie stanowienia regulacji w zakresie rachunkowo┼Ťci (Ministerstwo Finans├│w, Ministerstwo Skarbu Pa┼ästwa, Narodowy Bank Polski, Komisja Nadzoru Finansowego) oraz najwi─Öksze organizacje zawodowe rachunkowo┼Ťci (Stowarzyszenie Ksi─Ögowych w Polsce i Krajowa Izba Bieg┼éych Rewident├│w). W spotkaniu we┼║mie udzia┼é 18 Cz┼éonk├│w Komitetu Standard├│w Rachunkowo┼Ťci, powo┼éanych przez Ministra Finans├│w oraz Sekretarz Komitetu. Jednym z cz┼éonk├│w KSR, pracuj─ůcym na Wydziale Zarz─ůdzania, jest dr hab. Rados┼éaw Ignatowski, prof. U┼ü z Katedry Rachunkowo┼Ťci.

Współorganizatorem posiedzenia jest Ministerstwo Finansów.