Projekt Wiedza: Aloha! Witajcie na Hawajach

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. Drewnowska 58

Łódź

Zapraszamy do Manufaktury na kolejny wykład z cyklu Projekt Wiedza - Uniwersytet Łódzki w Empiku pt.: Aloha! Witajcie na Hawajach, który wygłosi dr Elżbieta Papińska.

Pi─Ökno wysp wulkanicznych i niebezpiecze┼ästwa jakie stwarzaj─ů czynne wulkany mo┼╝ecie pozna─ç na przyk┼éadzie Hawaj├│w. To archipelag wysp po┼éo┼╝onych na Oceanie Spokojnym, kt├│ry powsta┼é dzi─Öki plamom gor─ůca wyst─Öpuj─ůcym na naszej Ziemi. Zapraszamy w wirtualn─ů podr├│┼╝ po niezwyk┼éych krajobrazach! Dowiecie si─Ö wi─Öcej o procesach wulkanicznych i o tym, jak powstaj─ů wyspy wulkaniczne.

Dr Elżbieta Papińska

Geograf i podr├│┼╝nik, pracownik Katedry Geografii Fizycznej Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego. Organizatorka wypraw i warsztat├│w geograficznych m.in. do Argentyny, Brazylii, Chile, Urugwaju, Chin, Tybetu, Islandii, USA (Alaska, Hawaje), RPA, Lesotho, Swazilandu, Namibii, Botswany, Zimbabwe, Kolumbii, Ekwadoru, Wysp Galapagos, Wietnamu, Laosu, Kambod┼╝y i Nowej Zelandii. Autorka 16 indywidualnych wystaw fotograficznych. Jest cz┼éonkiem Komitetu Okr─Ögowego Olimpiady Geograficznej oraz wiceprzewodnicz─ůc─ů Oddzia┼éu ┼ü├│dzkiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Popularyzator nauki - wielokrotny wyk┼éadowca na Wielkiej Lekcji Geografii, Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w ┼üodzi, a tak┼╝e na Explorers Festiwalu.