Rodzina przeciw przest─Öpczo┼Ťci - seminarium

Tematyka seminarium:

1. rozr├│┼╝nienie problem├│w wychowawczych w rodzinach ubogich i bogatych;
2. wpływ rozpadu więzi małżeńskiej na kryminalizację dzieci;
3. metody pracy z rodzinami, aby zapobiega─ç kryminalizacji dzieci.

Liczba miejsc jest ograniczona, zg┼éoszenia prosz─Ö wysy┼éa─ç na adres konferencja@rodzinna.lodz.pl ÔÇô prosz─Ö poda─ç imi─Ö i nazwisko oraz opisa─ç kr├│tko swoje stanowisko pracy i zakres odpowiedzialno┼Ťci. Zg┼éoszenie musi by─ç przez nas zatwierdzone.

Wydarzenie skierowane jest do os├│b pracuj─ůcych dla rodzin, z rodzinami, przede wszystkim do asystent├│w rodziny, innych pracownik├│w MOPS, RCPS, GOPS itp., a tak┼╝e terenowych funkcjonariuszy Policji, wychowawc├│w przedszkoli, szk├│┼é, MOW, MOS, DSM, noclegowni, pedagog├│w, psycholog├│w pracuj─ůcych na rzecz rodzin itp.

Seminarium jest cz─Ö┼Ťci─ů projektu finansowanego z ┼Ťrodk├│w Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej ÔÇô Funduszu Sprawiedliwo┼Ťci w zakresie przeciwdzia┼éania przyczynom przest─Öpczo┼Ťci. Kontynuacj─ů b─Öd─ů webinaria, kt├│re przeprowadzimy jeszcze w tym roku.

Spotkanie b─Ödzie mia┼éo charakter seminarium interdyscyplinarnego os├│b z r├│┼╝nym do┼Ťwiadczeniem zawodowym i ┼╝yciowym. Naszym wsp├│lnym zadaniem b─Ödzie wykorzystanie wiedzy i do┼Ťwiadczenia dla zweryfikowania w┼éasnych umiej─Ötno┼Ťci. Seminarium b─Ödzie moderowane, ale odejdziemy na nim od konwencji MY-WY. Jako uczestnicy wsp├│lnie staniemy naprzeciw problemom i wyzwaniom, a wnioski pos┼éu┼╝─ů nam wszystkim.

Moderatorzy seminarium:

Konrad Hennig: doktor nauk humanistycznych w specjalno┼Ťci nauki polityczne, wyk┼éadowca akademicki, w latach 2013-2015 Kanclerz Wy┼╝szej Szko┼éy Humanistyczno Ekonomicznej w Sieradzu, a nast─Öpnie Dziekan Wydzia┼éu Zamiejscowego. Autor kilkunastu publikacji naukowych oraz tekst├│w publicystycznych, redaktor naukowy dw├│ch monografii zbiorowych. Pracowa┼é w Centrum S┼éu┼╝by Rodzinie, realizuj─ůc zadanie kompleksowego wsparcia dla szk├│┼é podstawowych z wojew├│dztwa ┼é├│dzkiego. Ekspert Narodowego Instytutu Samorz─ůdu Terytorialnego, Fundacji Republika┼äskiej, O┼Ťrodka Studi├│w o Mie┼Ťcie i Stowarzyszenia Wolne Miasto ┼ü├│d┼║.

Mariusz K─Öpka: Studiowa┼é mi─Ödzywydzia┼éowo psychologi─Ö, teologi─Ö, filozofi─Ö i socjologi─Ö. Zajmuje si─Ö neurokognitywistyk─ů i ekonomi─ů behawioraln─ů. Opracowa┼é w┼éasne metody coachingu oraz w┼éasny model rozwoju firm, prowadzi szkolenia, warsztaty i konferencje. Pracowa┼é m.in. jako specjalista, trener wewn─Ötrzny, dyrektor zarz─ůdzaj─ůcy, account director, wdra┼╝a┼é projekty diagnostyczne i rozwojowe dotycz─ůce negocjacji, mapowania kompetencji kierowniczych i analizy danych pod k─ůtem optymalizacji aktywno┼Ťci zawodowych.

Pawe┼é Lewicki: absolwent Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego, kierunek: Psychologia Rodziny, Rozwoju i Edukacji. Prowadzi w┼éasny o┼Ťrodek psychologiczny w ┼üodzi, od 2012 roku zajmuje si─Ö profilaktyk─ů zachowa┼ä ryzykownych m┼éodzie┼╝y ze szk├│┼é gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, instruktor i trener programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarb├│w. Wsp├│┼épracuje z Instytutem Profilaktyki Zintegrowanej.