Śmierć poety w Hiszpanii w obliczu tragedii

Aktualno┼Ť─ç

MAJA / 2016

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. Składowa 43

90-127 Łódź

Organizatorami spotkania jest Wydzia┼é Studi├│w Mi─Ödzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego (wyk┼éadowca: PILAR PALMIRA GIL C├üNOVAS) i LICEUM nr XXXII im. Heleny Po┼Ťwiatowskiej w ┼üodzi (nauczyciele: EWA PALM─äKA i ALFONSO ├üLVAREZ MARCOS). Wydarzenie organizowane jest przy poparciu Wydzia┼éu Edukacji Ambasady Kr├│lestwa Hiszpanii.

Szczegółowy program spotkania:

10:30 Powitanie przez Władze Wydziału

10:40 Wprowadzenie: kilka s┼é├│w o Federico, jego ┼Ťmierci i momencie historycznym

(prowadzi: Pilar Palmira Gil C├ínovas / symultanicznie na j─Özyk polski t┼éumaczy: Ewa Palm─ůka).

11:00 Prezentacja wierszy Federico Garc├şi Lorki po hiszpa┼äsku z t┼éumaczeniem na j─Özyk polski (wiersze prezentuj─ů studenci Liceum nr XXXII ┼üodzi / t┼éumaczy: Irena Kuran-Bogucka).

Muzyka: wst─Öp do ÔÇ×Concierto de AranjuezÔÇŁ Mistrza Rodriga.

11:15-13.00 Projekcja filmu z 1990 roku ÔÇ×┬íAy Carmela!ÔÇŁ Carlosa Saury w pierwotnej wersji (w j─Özyku hiszpa┼äskim z napisami w j─Özyku polskim). Film b─Ödzie komentowany przez organizator├│w z debat.

Wystawa towarzysz─ůca: ÔÇ×Literatura w fotografiiÔÇŁ (opieka artystyczna: Alfonso ├ülvarez Marcos).