┼Üniadanie z przedsi─Öbiorc─ů

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. POW 3/5

90-255 Łódź

Serdecznie zapraszamy w dniu 26 kwietnia 2018 r. o godzinie 10:00 na Wydzia┼é Ekonomiczno-Socjologiczny U┼ü na inauguracj─Ö cyklu ÔÇ×┼Üniadanie z przedsi─Öbiorc─ůÔÇŁ. Go┼Ťciem pierwszego spotkania b─Ödzie Pan Jacek Szwajcowski, wsp├│┼éza┼éo┼╝yciel i Prezes Zarz─ůdu Pelion S.A., firmy, kt├│ra powsta┼éa w 1990 roku z inicjatywy polskich przedsi─Öbiorc├│w i w oparciu o polski kapita┼é. Obecnie jest jedn─ů z najwi─Ökszych w sektorze ochrony zdrowia w Polsce i na Litwie. Pelion prowadzi swoj─ů dzia┼éalno┼Ť─ç we wszystkich segmentach dystrybucji farmaceutycznej: hurtowym, detalicznym i szpitalnym, zatrudniaj─ůc ponad 9400 os├│b i generuj─ůc przychody na poziomie 9,4 mld PLN rocznie. Pelion jest w┼éa┼Ťcicielem 900 tradycyjnych aptek w Polsce i na Litwie, blisko 300 drogerii, a tak┼╝e portali i sklep├│w internetowych.

Pan Jacek Szwajcowski uko┼äczy┼é studia na Politechnice ┼ü├│dzkiej, a w ramach studi├│w podyplomowych uczestniczy┼é w programach organizowanych przez Harvard Kennedy School, George Mason University w Waszyngtonie, Said Business School - University of Oxford oraz Jackson Institute for Global Affairs - Yale University. Jest inicjatorem powstania DOZ Fundacji dbam o zdrowie. Jako pasjonat tradycji polskiego aptekarstwa zainicjowa┼é otwarcie prywatnego Muzeum Farmacji w ┼üodzi. Od 2000 roku jest uczestnikiem corocznych spotka┼ä World Economic Forum w Davos, a w 2005 roku zosta┼é cz┼éonkiem mi─Ödzynarodowej organizacji Forum of Young Global Leaders. Jest cz┼éonkiem Rad Nadzorczych w kilku sp├│┼ékach, w tym sp├│┼ékach gie┼édowych Pharmena S.A., Eurocash S.A., a tak┼╝e Prezesem Polskiej Rady Biznesu ÔÇô Stowarzyszenia zrzeszaj─ůcego najwi─Ökszych polskich przedsi─Öbiorc├│w.

ÔÇ×┼Üniadanie z przedsi─Öbiorc─ůÔÇŁ jest now─ů inicjatyw─ů Rady Biznesu Wydzia┼éu Ekonomiczno-Socjologicznego U┼ü, maj─ůc─ů na celu promowanie i wspieranie przedsi─Öbiorczo┼Ťci w┼Ťr├│d student├│w poprzez przedstawianie przedsi─Öbiorc├│w i przyk┼éad├│w firm, kt├│re inspiruj─ů do poszukiwania i wdra┼╝ania w┼éasnych pomys┼é├│w na biznes. Podczas spotka┼ä przy ┼Ťniadaniu zaproszeni przedsi─Öbiorcy b─Öd─ů opowiada─ç o swojej drodze od pomys┼éu na przedsi─Öwzi─Öcie biznesowe, poprzez etap jego oceny a┼╝ do wdro┼╝enia lub b─Öd─ů przedstawia─ç okre┼Ťlony obszar zwi─ůzany z ┼╝yciem startup├│w.