Spotkanie z dr. Tomaszem Lachowskim

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. Kopcińskiego 8/12

90-033 Łódź

Zapraszamy na spotkanie z dr. Tomaszem Lachowskim, autorem ksi─ů┼╝ki ÔÇ×Perspektywa praw ofiar w prawie mi─Ödzynarodowym. Sprawiedliwo┼Ť─ç okresu przej┼Ťciowego (transitional justice)". Tomasz Lachowski przybli┼╝y dylematy spo┼éecze┼ästw powojennych lub postautorytarnych oraz pochyli si─Ö nad problematyk─ů rozlicze┼ä zbrodni przesz┼éo┼Ťci.

Odwo┼éuj─ůc si─Ö do swoich bada┼ä terenowych przeprowadzonych w pa┼ästwach zmagaj─ůcych si─Ö z nie┼éatw─ů przesz┼éo┼Ťci─ů, takich jak: Bangladesz, Bo┼Ťnia i Hercegowina, Mozambik oraz Ukraina oraz do metodologii charakterystycznej dla nauk prawnych zwr├│ci uwag─Ö na sytuacj─Ö prawn─ů ofiar powa┼╝nych narusze┼ä praw cz┼éowieka lub prawa humanitarnego w czasie gwa┼étownych zmian polityczno-spo┼éecznych.

Sprawiedliwo┼Ť─ç okresu przej┼Ťciowego - transitional justice - dotyczy tematyki zwi─ůzanej z poj─Öciem sprawiedliwo┼Ťci okresu przej┼Ťciowego w prawie mi─Ödzynarodowym. To niezwykle dynamicznie rozwijaj─ůca si─Ö i istotna dyscyplina wiedzy, kt├│ra czerpie wprost z nauk prawnych oraz z bogactwa nauk historycznych, politycznych, spo┼éecznych, a nawet psychologicznych.

Ksi─ů┼╝ka otrzyma┼éa Nagrod─Ö Stowarzyszenia Wydawc├│w Szk├│┼é Wy┼╝szych ÔÇ×GaudeamusÔÇŁ.

Spotkanie poprowadzi dr hab. Marek Wasiński.

Dr Tomasz Lachowski - adiunkt w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Redaktor naczelny portalu Obserwator Międzynarodowy.

Data i miejsce:

Spotkanie odbędzie się 20 listopada o godz. 11.30 w Sali Rady Wydziału Prawa i Administracji UŁ

Kontakt: Barbara Jundo-Kaliszewska // barbara.kaliszewska@uni.lodz.pl // 42 235 01 64