Spotkanie z dziennikarzem Tomaszem Smokowskim

Godzina rozpocz─Öcia:

Pomorska 171/173

90-236 Łódź

Zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Smokowskim organizowane przez Katedrę Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej i Koło Dziennikarstwa Sportowego. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia w auli A1 Wydziału Filologicznego o godzinie 12:00.

Tomasz Smokowski ÔÇô ┼╝adnemu mi┼éo┼Ťnikowi pi┼éki no┼╝nej nie trzeba go przedstawia─ç. Jest jednym z najlepszych komentator├│w w Polsce, na dow├│d czego otrzyma┼é 4 Pi┼ékarskie Oscary. Wraz z Andrzejem Twarowskim od ponad 20 lat wyznaczaj─ů poziom w polskim dziennikarstwie sportowym. W tym roku obaj po┼╝egnali si─Ö z macierzyst─ů stacj─ů.

Tomasz Smokowski w wieku 22 lat dosta┼é prac─Ö w Canal+, kt├│ry dopiero wchodzi┼é na polski rynek. Jak sam przyznaje, dyrektora przekona┼é do siebie energi─ů i b┼éyskiem w oku. Rzucono go na tak g┼é─Öbok─ů wod─Ö, ┼╝e do dzi┼Ť pami─Öta pytania, kt├│rych nauczy┼é si─Ö na pami─Ö─ç na sw├│j pierwszy wywiad na ┼╝ywo. Po kilku miesi─ůcach po┼é─ůczono go w par─Ö z Andrzejem Twarowskim i tak zacz─Ö┼éa rodzi─ç si─Ö legenda ÔÇ×Smoka i Twaro┼╝kaÔÇŁ. Panowie przez jaki┼Ť czas docierali si─Ö z formu┼é─ů, a┼╝ w 2002 roku powsta┼é program Liga+ Extra, kt├│ry prowadzili a┼╝ do swego odej┼Ťcia ze stacji jesieni─ů br. W latach 2011-2014 Smokowski pe┼éni┼é ponadto funkcj─Ö dyrektora redakcji sportowej Canal+. By┼é te┼╝ sta┼éym ekspertem programu Misja Futbol, emitowanego na YouTubeÔÇÖowym kanale Przegl─ůdu Sportowego.

W wolnych chwilach grywa w tenisa ze Zbigniewem Bo┼äkiem i biega wraz z ┼╝on─ů w maratonach na ca┼éym ┼Ťwiecie. Na dodatek, na pami─ůtk─Ö ka┼╝dego uko┼äczonego maratonu dok┼éada sobie kolejny tatua┼╝ do kolekcji na ramieniu. Ale tylko do mankietu, ┼╝eby nie by┼éo ich wida─ç.

Tomasz Smokowski to posta─ç niesamowicie barwna i ruchliwa. Micha┼é Pol, by┼éy redaktor naczelny Przegl─ůdu Sportowego oraz prowadz─ůcy Misji Futbol, jego odej┼Ťcie ze stacji ┼Ťwietnie podsumowa┼é, stwierdzaj─ůc: ÔÇ×Informacja, ┼╝e Tomasz Smokowski odchodzi z Canal+ jest dla mnie z gatunku: Sir Alex Ferguson opuszcza Manchester United. Koniec epoki.ÔÇŁ

Koniec i zarazem pocz─ůtek. Ca┼éa pi┼ékarska Polska czeka z zapartym tchem na tajemniczy projekt, o kt├│rym szepcze si─Ö w kuluarach. Smokowski wielokrotnie podkre┼Ťla┼é, ┼╝e odchodzi ze stacji, aby zrobi─ç co┼Ť swojego, autorskiego, ┼╝e to ju┼╝ czas. Czy b─Ödzie to projekt solowy? A mo┼╝e zn├│w b─Ödziemy mieli okazj─Ö zobaczy─ç duet z Twarowskim?

To i wiele innych pytań będzie można zadać komentatorowi 13 grudnia na spotkaniu na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.