Spotkanie z konsulem USA

Godzina rozpocz─Öcia:

Pomorska 171/173

90-236 Łódź

Wydzia┼é Filologiczny U┼ü, Ambasada Stan├│w Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu, zapraszaj─ů na spotkanie z pani─ů wicekonsul Karolin─ů Orton.

Nasz go┼Ť─ç:
ÔÇô przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane dla student├│w,
ÔÇô wyja┼Ťni u┼éatwienia wizowe dla student├│w oraz zasady i proces aplikacyjny,
ÔÇô odpowie na pytania i we┼║mie udzia┼é w dyskusji.

Spotkanie odb─Ödzie si─Ö 13 grudnia (┼Ťroda) w godz. 12:00 ÔÇô 13:30 w auli Rady Wydzia┼éu Filologicznego U┼ü (A5).

W spotkaniu wezm─ů udzia┼é studenci, kt├│rzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, b─Ödzie to wi─Öc dobra okazja do zadawania pyta┼ä oraz uzyskania szczeg├│┼éowych informacji.

Prelegenci:
Karolina Orton, wicekonsul
Pani Karolina Orton jest wicekonsulem w ambasadzie Stan├│w Zjednoczonych w Warszawie. Zajmuje si─Ö sprawami konsularnymi oraz programami wymiany, w tym studenckimi programami wakacyjnymi Summer Work and Travel. Pani Konsul pracowa┼éa w Nigrze, Macedonii i Bagdadzie ÔÇô w Iraku, gdzie by┼éa koordynatorem programu dla uchod┼║c├│w. Przed prac─ů w korpusie dyplomatycznym by┼éa konsultantem w Booz Allen Hamilton niedaleko Waszyngtonu. Karolina Orton uko┼äczy┼éa histori─Ö wsp├│┼éczesn─ů na Uniwersytecie Sorbona w Pary┼╝u. Urodzi┼éa si─Ö w Polsce, ale dorasta┼éa we Francji i mieszka┼éa w Stanach Zjednoczonych w Wirginii.

Bo┼╝ena Magdziak, Consular Assistant
Pani Bo┼╝ena Magdziak od 30 lat zajmuje si─Ö sprawami wyjazd├│w student├│w i absolwent├│w polskich uczelni do Stan├│w Zjednoczonych. Jest ekspertem w sprawach procedur wizowych, zasad program├│w wymiany polskoÔÇôameryka┼äskich oraz studi├│w pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w USA.

Agnieszka Czarnojan, studencki ambasador CCUSA Poland w Łodzi
Agnieszka niejednokrotnie uczestniczy┼éa w programie wymiany kulturowej Work and Travel ÔÇô Work Experience USA i trzeci rok pomaga studentom w procedurze rekrutacyjnej, organizuje spotkania informacyjne i konsultacje indywidualne w ┼üodzi, codziennie odpowiada na dziesi─ůtki pyta┼ä zwi─ůzanych z programami CCUSA.