Spotkanie z re┼╝yserem Dario Argento

Godzina rozpocz─Öcia:

Pomorska 171/173

90-236 Łódź

Katedra Medi├│w i Kultury Audiowizualnej U┼ü we wsp├│┼épracy z Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia zapraszaj─ů na spotkanie z Dario Argento na Uniwersytecie ┼ü├│dzkim, kt├│re odb─Ödzie si─Ö 24 listopada (pi─ůtek) w auli A2 Wydzia┼éu Filologicznego, ul. Pomorska 171/173.

O godz. 13:30 rozpocznie si─Ö pokaz debiutanckiego filmu w┼éoskiego re┼╝ysera pt. ÔÇ×Ptak o kryszta┼éowym upierzeniuÔÇŁ. Po projekcji (ok. 15:15) odb─Ödzie si─Ö ÔÇ×lekcja kinaÔÇŁ z Dario Argento. Rozmow─Ö z go┼Ťciem poprowadz─ů specjali┼Ťci w dziedzinie w┼éoskiego kina gatunkowego: Diana D─ůbrowska (Uniwersytet ┼ü├│dzki) i Grzegorz Fortuna (Uniwersytet Gda┼äski). Argento opowie zebranym o kulisach realizacji swoich dzie┼é, fascynacji oniryzmem i magi─ů, a tak┼╝e o sposobach inscenizacji makabrycznych morderstw, z kt├│rych s┼éynie tw├│rczo┼Ť─ç w┼éoskiego artysty.

Wst─Öp otwarty (zar├│wno na projekcj─Ö, jak i spotkanie z re┼╝yserem).

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.