Start projektu Mentoring VIP

Godzina rozpocz─Öcia:

Frańciszkańska 1/3

Łódź

Z pocz─ůtkiem listopada ruszy┼éa rekrutacja student├│w do V edycji projektu mentorskiego w ramach Programu Absolwent VIP U┼ü. Projekt ten jest skierowany do najzdolniejszych student├│w wszystkich wydzia┼é├│w Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego. Wybitni absolwenci U┼ü pe┼éni─ůcy rol─Ö mentor├│w, ekspert├│w dziel─ůcych si─Ö wiedz─ů i do┼Ťwiadczeniem, wspieraj─ů student├│w w znajdywaniu nowych sposob├│w poszerzania kwalifikacji oraz wskazuj─ů najnowsze trendy i kierunki rozwoju.

R├│┼╝norodno┼Ť─ç osobowo┼Ťci oraz szeroki zakres kompetencji mentor├│w sprawia, ┼╝e m┼éodzi ludzie otrzymuj─ů wiedz─Ö oraz umiej─Ötno┼Ťci w wielu p┼éaszczyznach. Role mentor├│w przyj─Ö┼éy osoby piastuj─ůce wysokie stanowiska w czo┼éowych firmach i organizacjach dzia┼éaj─ůcych w Polsce, m.in.: Accenture, Deloitte, KGHM Polska Mied┼║, Grupa Azoty, Amcor czy PKO BP S.A.

Aplikacja do projektu odbywa┼éa si─Ö poprzez formularz zg┼éoszeniowy dost─Öpny na stronie www.absolwent.uni.lodz.pl. Zainteresowani studenci, po zapoznaniu si─Ö z sylwetkami mentor├│w, mogli aplikowa─ç online wskazuj─ůc maksymalnie 3 preferowanych mentor├│w. Rekrutacja zako┼äczy┼éa si─Ö w dniu 30 listopada br. Wszyscy kandydaci na mentee zostan─ů powiadomieni o wynikach postepowania kwalifikacyjnego drog─ů elektroniczn─ů. Czas trwania ca┼éego procesu mentoringowego w projekcie obejmuje kilka miesi─Öcy zaplanowanych na okres stycze┼ä - czerwiec 2018. W dniu 7 grudnia br., podczas uroczystej inauguracji w Pa┼éacu Biedermanna (godz. 14:00), zaprezentowana zostanie pi─ůta grupa uczestnik├│w presti┼╝owego projektu mentorskiego.

Podczas spotkania par mentorskich nast─ůpi tak┼╝e wr─Öczenie 10 stypendi├│w ufundowanych przez Bank Zachodni WBK w ramach programu Santander Universidades. Jednorazowe stypendia w wysoko┼Ťci 2.500 z┼é od trzech lat otrzymuj─ů studenci zaanga┼╝owani w dzia┼éalno┼Ť─ç naukow─ů i organizacyjn─ů na uczelni oraz poza ni─ů. Tylko w tym roku stypendia te odebra┼éo ju┼╝ 37 student├│w i studentek Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego.