Światowe dni Ivana Cankara w Łodzi

Godzina rozpocz─Öcia:

Pomorska 171/173

90-236 Łódź

Serdecznie zapraszamy na obchody ┼Üwiatowych Dni s┼éowe┼äskiego pisarza Ivana Cankara (1876-1918), kt├│re odb─Öd─ů si─Ö 3-5 grudnia br. w ┼üodzi w ramach World Festival of Ivan Cankar, organizowanego przez Centrum J─Özyka S┼éowe┼äskiego jako Drugiego i Obcego (Lublana) oraz Wydzia┼é Filozoficzny Uniwersytetu w Lublanie. G┼é├│wnymi organizatorami ┼é├│dzkich wydarze┼ä s─ů pracownicy i studenci ┼é├│dzkiej slawistyki, w szczeg├│lno┼Ťci wyk┼éadowcy j─Özyka s┼éowe┼äskiego (mgr Vesna Bukovec i dr Anna Stefan) oraz przedstawiciele rocznik├│w z j─Özykiem s┼éowe┼äskim jako wyk┼éadowym.

┼Üwiatowe Dni czo┼éowego tw├│rcy okresu modernizmu Ivana Cankara, uznawanego za najwybitniejszego s┼éowe┼äskiego pisarza, odbywaj─ů si─Ö w tym roku (100-lecie ┼Ťmierci autora) na wielu uniwersytetach zagranicznych, m.in w Londynie, Monachium, Neapolu, Moskwie czy Lizbonie. Wydarzenia organizowane przez Katedr─Ö Filologii S┼éowia┼äskiej na Wydziale Filologicznym U┼ü s─ů cz─Ö┼Ťci─ů tych ┼Ťwiatowych obchod├│w.

Zaplanowane wydarzenia obejmuj─ů m.in. pokazy filmowe (po s┼éowe┼äsku z napisami angielskimi), konkursy i gry oraz prezentacj─Ö tomu z przek┼éadami dzie┼é Ivana Cankara na r├│┼╝ne j─Özyki, w kt├│rym znalaz┼éy si─Ö tak┼╝e t┼éumaczenia autorstwa student├│w ┼é├│dzkiej slawistyki.

Zapraszamy naszych student├│w i pracownik├│w, a tak┼╝e wszystkich zainteresowanych literatur─ů i sztuk─ů kraj├│w s┼éowia┼äskich!

Wi─Öcej informacji --> http://slavica.uni.lodz.pl/index.php/home/797-swia...