Szko┼éa Gie┼édowa na Wydziale Zarz─ůdzania

Godzina rozpocz─Öcia:

Matejki 22/26

Łódź

W kursie Szko┼éy Gie┼édowej mo┼╝e wzi─ů─ç udzia┼é ka┼╝dy, kto jest zainteresowany poszerzeniem wiedzy dotycz─ůcej rynku kapita┼éowego, sposob├│w inwestowania i zasad rz─ůdz─ůcych rynkiem papier├│w warto┼Ťciowych. Nie ma ogranicze┼ä dotycz─ůcych poziomu czy kierunku wykszta┼écenia. Program realizowany jest przez Fundacj─Ö GPW pod honorowym patronatem Gie┼édy Papier├│w Warto┼Ťciowych. S┼éuchacze otrzymuj─ů certyfikat uko┼äczenia kursu sygnowany przez Prezesa GPW w Warszawie.

ÔÇô W ramach projektu Szko┼éy Gie┼édowej przekazujemy jej uczestnikom fundamentaln─ů wiedz─Ö dotycz─ůc─ů mechanizm├│w funkcjonowania rynku kapita┼éowego, ale tak┼╝e dbamy o poznanie aspekt├│w psychologicznych zwi─ůzanych z procesem inwestowania. Szko┼éy gie┼édowe funkcjonuj─ů ju┼╝ na wielu wy┼╝szych uczelniach, a wkr├│tce b─Ödzie ich jeszcze wi─Öcej, w tym oczywi┼Ťcie ta, kt├│r─ů dzi┼Ť uruchamiamy na Uniwersytecie ┼ü├│dzkim ÔÇô m├│wi┼éa w trakcie spotkania inauguracyjnego prezes Zaleska. Doda┼éa, ┼╝e zupe┼énie nowym projektem GPW, nastawionym na wsp├│┼éprac─Ö z uczelniami, jest tak┼╝e konkurs o Nagrod─Ö Prezesa GPW w Warszawie na najlepsz─ů prac─Ö licencjack─ů czy magistersk─ů. ÔÇô Ja sama na pocz─ůtku lat 90. napisa┼éam swoj─ů prac─Ö magistersk─ů na temat ÔÇ×Obr├│t papierami warto┼ŤciowymiÔÇŁ, wi─Öc moja przygoda z gie┼éd─ů tak naprawd─Ö trwa ju┼╝ kilkadziesi─ůt lat ÔÇô doda┼éa Ma┼égorzata Zaleska, profesor nauk ekonomicznych SGH.

Program kursu Szko┼éy Gie┼édowej realizowany jest w soboty i niedziele w trakcie pi─Öciu wyk┼éad├│w i obejmuje ┼é─ůcznie 14 godzin nauki. Zaj─Öcia poprowadz─ů specjali┼Ťci z zakresu rynku kapita┼éowego: praktycy, w tym pracownicy instytucji rynku gie┼édowego oraz wyk┼éadowcy akademiccy.

ÔÇô I to jest w┼éa┼Ťnie to o co nam na Uniwersytecie ┼ü├│dzkim chodzi. O rozszerzanie wachlarza mo┼╝liwo┼Ťci edukacyjnych dla naszych student├│w. Mo┼╝liwo┼Ťci daj─ůcych im jednocze┼Ťnie jak najwi─Öcej okazji do kontakt├│w z praktykami, kt├│rzy dziel─ů si─Ö z m┼éodymi lud┼║mi nie tylko wiedz─ů, ale tak┼╝e bogatym do┼Ťwiadczeniem ÔÇô powiedzia┼é prof. Antoni R├│┼╝alski.