Tell The Good News - debata

Godzina rozpocz臋cia:

Pomorska nr 171/173

90-236 艁贸d藕

Najbli偶sza konferencja z cyklu Tell the Good News, po艣wi臋cona b臋dzie zagadnieniu tolerancji i otwarto艣ci na osoby odmienne kulturowo. Wydarzenie odb臋dzie si臋 15 listopada o godz. 11.00 w auli Wydzia艂u Filologicznego Uniwersytetu 艁贸dzkiego (ul. Pomorska 171/173).

Swoj膮 ofert臋 kierujemy przede wszystkim do m艂odzie偶y klas maturalnych, a go艣膰mi konferencji b臋d膮: Janina Ochojska - za艂o偶ycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, Marta Titaniec koordynator projekt贸w zagranicznych Caritas Polska. Pomaga ludziom z pasji, jej wypowiedzi z czerwca tego roku na temat Rodzin z Aleppo s膮 bardzo sugestywne i poruszaj膮ce. Monika Kopytowska z Uniwersytetu 艁贸dzkiego.

Celem spotkania jest w spos贸b pozytywny, a zarazem przyst臋pny przedstawi膰 dzia艂alno艣膰 organizacji pozarz膮dowych (z szczeg贸lnym uwzgl臋dnieniem Polskiej Akcji Humanitarnej i Caritasu) na rzecz uchod藕c贸w, emigrant贸w i cudzoziemc贸w. Chcemy w ten spos贸b budowa膰 pozytywny obraz naszego miasta, w kt贸rym mieszka艅cy otwarci s膮 na r贸偶norodno艣膰 kulturow膮. Dzi臋ki spotkaniu uczniowie poszerz膮 mi臋dzy innymi wiedz臋 dotycz膮c膮 sytuacji geopolitycznej i demograficznej.

Serdecznie zapraszamy do udzia艂u w naszej inicjatywie.