ÔÇ×Tw├│rcze pisanie ÔÇô pomi─Ödzy uniwersytetem a rynkiemÔÇŁ

Aktualno┼Ť─ç

CZERWCA / 2016

Godzina rozpocz─Öcia:

Pomorska 171/173

90-236 Łódź

W konferencji wezm─ů udzia┼é badacze z o┼Ťrodk├│w uniwersyteckich, kt├│rzy zajmuj─ů si─Ö teori─ů procesu tw├│rczego i creative writing z o┼Ťrodk├│w w ca┼éej Polsce (m.in. Uniwersytet Jagiello┼äski, Uniwersytet Gda┼äski, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet ┼Ül─ůski). B─Ödzie mo┼╝na pos┼éucha─ç referat├│w dotycz─ůcych m.in. specyfiki studi├│w podyplomowych tw├│rczego pisania na przyk┼éadzie Studium Literacko-Artystycznego UJ, tego, jak napisa─ç potencjalny bestseller, dlaczego profesor od literatury pisze krymina┼éy oraz jak─ů rol─Ö odgrywa┼éy warsztaty poetyckie w odkryciu talentu Szymona Domaga┼éy-Jakucia (m┼éodego, gniewnego autora opisuj─ůcego ┼ü├│d┼║ z perspektywy ulicznej biedy).

Tematyka konferencji zostanie podzielona na bloki tematyczne:

Panel I: Od uniwersytetu do rynku
Panel II: Formy liryczne i sceniczne
Panel III: Teorie podmiotu i procesu tw├│rczego
Panel IV: Metody i metodologie tw├│rczego pisania,
Panel V: Autorzy i czytelnicy ÔÇô mi─Ödzy ┼Ťwiatami

Konferencji b─Ödzie towarzyszy─ç panel dyskusyjny, w kt├│rym wezm─ů udzia┼é go┼Ťcie specjalni: Sylwia Chutnik, Izabela Morska (Filipiak) i Mariusz Szczygie┼é (prowadzenie dr Natalia Lemann). Panel odb─Ödzie si─Ö 21 czerwca (wtorek) w auli A3 (parter) Wydzia┼éu Filologicznego o godz. 17:30.

Zaplanowane zosta┼éy r├│wnie┼╝ wydarzenia towarzysz─ůce, kt├│re odb─Öd─ů si─Ö 22 czerwca w Domu Literatury przy ul. Roosevelta 17: spotkanie z prof. Gabriel─ů Matuszek-Stec (UJ) i dr Hann─ů Siej─ů-Skrzypulec (UJ), autorkami ksi─ů┼╝ki Tw├│rcze pisanie w teorii i praktyce (godz.19:30) oraz spotkanie z Ew─ů Chru┼Ťciel (Colby-Sawyer College USA) wok├│┼é jej najnowszej ksi─ů┼╝ki Tobo┼éek, wydanej przez Dom Literatury w ┼üodzi (godz. 20:15).

Ze szczegółowym programem konferencji można zapoznać się na stronie: