Uniwersytecki Dzie┼ä R├│┼╝norodno┼Ťci - wystawa i konferencja

Godzina rozpocz─Öcia:

Pomorska 171/173

90-236 Łódź

R├│┼╝norodne oblicze U┼ü wybrzmi najsilniej 5 grudnia podczas oficjalnych obchod├│w ÔÇô w menu m.in.: Wystawa: Uniwersytet R├│┼╝norodny ÔÇ×Why ┼ü├│d┼║?ÔÇŁ, Konferencja ÔÇ×Oblicza r├│┼╝norodno┼ŤciÔÇŁ, ÔÇ×Cultural Awareness WorkshopÔÇŁ.

Wystawa Uniwersytet R├│┼╝norodny ÔÇ×Why ┼ü├│d┼║?ÔÇŁ to pierwszy punkt na r├│┼╝norodnej mapie obchod├│w. Na Wydziale Filologicznym b─Ödzie mo┼╝na ujrze─ç wyj─ůtkowe portrety oko┼éo czterdziestu zagranicznych student├│w, kt├│rzy studiuj─ů na Uniwersytecie ┼ü├│dzkim. Dodatkowo na plakatach pojawi─ů si─Ö odpowiedzi uczestnik├│w sesji zdj─Öciowej, kt├│rym zadano pytanie ÔÇô dlaczego wybrali w┼éa┼Ťnie ┼ü├│d┼║? Poprzez wystaw─Ö nasza uczelnia pragnie budowa─ç spo┼éeczno┼Ť─ç akademick─ů na bazie poszanowania to┼╝samo┼Ťci kulturowej, religijnej, wsp├│lnotowej i wra┼╝liwo┼Ťci spo┼éecznej.

O godz. 10.00 planowane s─ů Warsztaty mi─Ödzykulturowe dla student├│w U┼ü: ÔÇ×Cultural Awareness WorkshopÔÇŁ. B─Öd─ů one prowadzone w j─Özyku angielskim. Orientalne smaki, regionalne potrawy, szczypta innych kultur ÔÇô to wszystko i wiele wi─Öcej zaserwuje Corridor Food Festival w godz. 10.00-14.00.

R├│wnie┼╝ o godz. 10.00 rozpocznie si─Ö Konferencja ÔÇ×Oblicza r├│┼╝norodno┼ŤciÔÇŁ. Uczestnicy podyskutuj─ů o tym jak program Erasmus zmieni┼é polskie uczelnie. Poruszona zostanie r├│wnie┼╝ tematyka zarz─ůdzania r├│┼╝norodno┼Ťci─ů w firmie. Konferencj─Ö zako┼äczy wyk┼éad dr Moniki Kopytowskiej: ÔÇ×R├│┼╝norodno┼Ť─ç kulturowa: praktyki, wyzwania, mo┼╝liwo┼ŤciÔÇŁ.

Od 11:00 do 12:30 odbywać się będzie 'Intercultural Interfaces" - prezentacja projektów multimodalnych przygotowanych przez studentów Lingwistyki dla Biznesu oraz studentów zagranicznych UŁ (sala. 0.33).

Na zako┼äczenie o godz. 14.00 Erasmus Student Network U┼ü zaprasza na pogadanki o ┼Ťwi─ůtecznych zwyczajach z ca┼éego ┼Ťwiata. Przewidziane s─ů miko┼éajkowe upominki.

Uniwersytecki Dzie┼ä R├│┼╝norodno┼Ťci odb─Ödzie si─Ö 5 grudnia na Wydziale Filologicznym U┼ü, ul. Pomorska 171/173.