Uniwersytet Łódzki gospodarzem Kongresu EATLP 2017

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. Kopcińskiego 8/12

90-033 Łódź

Ponad 100 zagranicznych go┼Ťci pojawi si─Ö w dniach 1 ÔÇô 3 czerwca na Wydziale Prawa i Administracji U┼ü, kt├│ry zosta┼é organizatorem tegorocznego Kongresu Europejskiego Stowarzyszenia Profesor├│w Prawa Podatkowego (European Association of Tax Law Professors, EATLP). Tegoroczna edycja zostanie po┼Ťwi─Öcona zagadnieniu rezydencji podatkowej i mobilno┼Ťci os├│b prawnych (Corporate Tax Residence and Mobility).

wpia

Coroczne kongresy EATLP s─ů bardzo wa┼╝nymi wydarzeniami w ┼Ťwiecie nauki prawa podatkowego, stwarzaj─ůcymi mo┼╝liwo┼Ť─ç zapoznania z najnowszymi trendami badawczymi przede wszystkim w zakresie europejskiego i mi─Ödzynarodowego prawa podatkowego.

Wybranie ┼üodzi jako gospodarza tego wydarzenia jest sporym wyr├│┼╝nieniem. To uznanie potencja┼éu organizacyjnego i naukowego Centrum Dokumentacji i Studi├│w Podatkowych U┼ü, a tak┼╝e jego renomy jako wiod─ůcego polskiego o┼Ťrodka nauki prawa podatkowego, aktywnego na arenie mi─Ödzynarodowej. W ┼é├│dzkim kongresie wezm─ů udzia┼é profesorowie prawa podatkowego z najwa┼╝niejszych europejskich o┼Ťrodk├│w uniwersyteckich. Podczas kongresu analizowane b─Ödzie zagadnienie rezydencji podatkowej os├│b prawnych. Kongres b─Ödzie najwa┼╝niejszym mi─Ödzynarodowym wydarzeniem podatkowym w Polsce w 2017 r.