Uniwersytet Łódzki na Fotofestiwalu

CZERWCA / 2018

Godzina rozpocz─Öcia:

00:00

Na zainteresowanych czekaj─ů multimedialne prezentacje, filmy edukacyjne, ulotne projekty. B─Ödzie mo┼╝na wzi─ů─ç tak┼╝e udzia┼é w spotkaniach z artystami i specjalistami zajmuj─ůcymi si─Ö ekologi─ů. W strefie edukacyjnej znajdzie si─Ö te┼╝ czytelnia z ksi─ů┼╝kami artystycznymi i publikacjami popularnonaukowymi dotycz─ůcymi natury, ekologii i zr├│wnowa┼╝onego rozwoju.

Program:

• 23 czerwca godz. 17:30 ÔÇô debata pt. ÔÇ×Scenariusze przysz┼éo┼Ťci: w poszukiwaniu nowych narracji o zmianie klimatuÔÇŁ z udzia┼éem dr Katarzyny Do┼Ťpia┼é-Borysiak z Wydzia┼éu Studi├│w Mi─Ödzynarodowych i Politologicznych U┼ü. To najwa┼╝niejsze spotkanie w ramach Fotofestiwalu, w kt├│rym udzia┼é wezm─ů r├│wnie┼╝: Lena Dobrowolska i Teo Ormond-Skeapinga. Debata b─Ödzie prowadzona w j─Özyku angielskim.
  • 28 czerwca godz. 17:00 ÔÇô prelekcja i dyskusja pt. ÔÇ×(R)ewolucja miast ÔÇô od zr├│wnowa┼╝enia do inteligencji miejskiejÔÇŁ. Swoj─ů wiedz─ů podzieli si─Ö dr Dorota Sikora-Fernandez z Wydzia┼éu Zarz─ůdzania U┼ü.
  • 29 czerwca godz. 14:00 ÔÇô prelekcja pt. ÔÇ×Ekomiasto. Przyroda w mie┼Ťcie z punktu widzenia mieszka┼äc├│wÔÇŁ ÔÇô prof. Jakub Kronenberg i mgr Karolina Koprowska z Wydzia┼éu Ekonomiczno-Socjologicznego U┼ü
  • 29 czerwca godz. 17:00 ÔÇô prelekcja oraz dyskusja pt. ÔÇ×Smog nas zabija ÔÇô jak ┼╝y─ç?ÔÇŁ - prof. Witold Ciesielski z Wydzia┼éu Chemii U┼ü. S┼éuchacze dowiedz─ů si─Ö m.in.: jaki oczyszczacz powietrza kupi─ç do domu, jakie parametry ma skuteczna maseczka antysmogowa i jak samodzielnie mierzy─ç jako┼Ť─ç powietrza.
  • 01 lipca godz. 17:00 ÔÇô dyskusja warsztatowa pt. ÔÇ×Zero Waste dla pocz─ůtkuj─ůcychÔÇŁ, kt├│r─ů poprowadzi dr Agata Rudnicka z Wydzia┼éu Zarz─ůdzania U┼ü.