Urban Resilience and Sustainability Science

Godzina rozpocz臋cia:

Polskiej Organizacji Wojskowej 3/5

90-255 艁贸d藕

Wydzia艂 Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu 艁贸dzkiego organizuje w dniu 12 pa藕dziernika 2017 r. sympozjum Urban Resilience and Sustainability Science.

Sympozjum zgromadzi licznych znamienitych go艣ci z Japonii, Szwecji i Polski. Dyskusja b臋dzie dotyczy艂a przysz艂o艣ci bada艅 po艣wi臋conych zr贸wnowa偶onemu rozwojowi miast w Polsce, a tak偶e mo偶liwo艣ci nawi膮zywania bli偶szej wsp贸艂pracy badawczej mi臋dzy polskimi i japo艅skimi badaczami. Prezentacje i dyskusje porusz膮 tematyk臋 projektowania miast przygotowanych na wyzwania wsp贸艂czesnego 艣wiata, a tak偶e szerszych zagadnie艅 zwi膮zanych ze zr贸wnowa偶onym rozwojem i naukowymi podstawami zr贸wnowa偶onego rozwoju.

W艣r贸d zaproszonych go艣ci znajduj膮 si臋 wybitne autorytety z zagranicy, w tym profesor Kazuhiko Takeuchi, wicerektor Uniwersytetu Narod贸w Zjednoczonych w Tokio, czy profesor Thomas Elmqvist z Uniwersytetu Sztokholmskiego. Delegacja z Japonii b臋dzie sk艂ada艂a si臋 z przedstawicieli instytutu Integrated Research System for Sustainability Science (IR3S) funkcjonuj膮cego na Uniwersytecie Tokijskim, wiod膮cego o艣rodka zajmuj膮cego si臋 nauk膮 na rzecz zr贸wnowa偶onego rozwoju. W艣r贸d polskich prelegent贸w znajd膮 si臋 m.in. profesor Micha艂 Kleiber, profesor Piotr Matczak oraz profesor Andrzej Mizgajski.

W celu rejestracji udzia艂u, a tak偶e by otrzyma膰 dalsze informacje nt. sympozjum, prosimy o kontakt z Magdalen膮 Ciepielewsk膮-Biernack膮 (magdalena.ciepielewska@uni.lodz.pl). Rejestracja jest mo偶liwa do 30 wrze艣nia br. Udzia艂 w sympozjum jest bezp艂atny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Sympozjum b臋dzie prowadzone w j臋zyku angielskim.

zaproszenie na sympozjum_EN