Urban Resilience and Sustainability Science

Godzina rozpocz─Öcia:

Polskiej Organizacji Wojskowej 3/5

90-255 Łódź

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego organizuje w dniu 12 października 2017 r. sympozjum Urban Resilience and Sustainability Science.

Sympozjum zgromadzi licznych znamienitych go┼Ťci z Japonii, Szwecji i Polski. Dyskusja b─Ödzie dotyczy┼éa przysz┼éo┼Ťci bada┼ä po┼Ťwi─Öconych zr├│wnowa┼╝onemu rozwojowi miast w Polsce, a tak┼╝e mo┼╝liwo┼Ťci nawi─ůzywania bli┼╝szej wsp├│┼épracy badawczej mi─Ödzy polskimi i japo┼äskimi badaczami. Prezentacje i dyskusje porusz─ů tematyk─Ö projektowania miast przygotowanych na wyzwania wsp├│┼éczesnego ┼Ťwiata, a tak┼╝e szerszych zagadnie┼ä zwi─ůzanych ze zr├│wnowa┼╝onym rozwojem i naukowymi podstawami zr├│wnowa┼╝onego rozwoju.

W┼Ťr├│d zaproszonych go┼Ťci znajduj─ů si─Ö wybitne autorytety z zagranicy, w tym profesor Kazuhiko Takeuchi, wicerektor Uniwersytetu Narod├│w Zjednoczonych w Tokio, czy profesor Thomas Elmqvist z Uniwersytetu Sztokholmskiego. Delegacja z Japonii b─Ödzie sk┼éada┼éa si─Ö z przedstawicieli instytutu Integrated Research System for Sustainability Science (IR3S) funkcjonuj─ůcego na Uniwersytecie Tokijskim, wiod─ůcego o┼Ťrodka zajmuj─ůcego si─Ö nauk─ů na rzecz zr├│wnowa┼╝onego rozwoju. W┼Ťr├│d polskich prelegent├│w znajd─ů si─Ö m.in. profesor Micha┼é Kleiber, profesor Piotr Matczak oraz profesor Andrzej Mizgajski.

W celu rejestracji udzia┼éu, a tak┼╝e by otrzyma─ç dalsze informacje nt. sympozjum, prosimy o kontakt z Magdalen─ů Ciepielewsk─ů-Biernack─ů (magdalena.ciepielewska@uni.lodz.pl). Rejestracja jest mo┼╝liwa do 30 wrze┼Ťnia br. Udzia┼é w sympozjum jest bezp┼éatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Sympozjum b─Ödzie prowadzone w j─Özyku angielskim.

zaproszenie na sympozjum_EN