Podpisane Porozumienia o Współpracy UŁ i KIG

Godzina rozpocz─Öcia:

Matejki 22/26

Łódź

Na Wydziale Zarz─ůdzania U┼ü, zostanie podpisane Porozumienie o Wsp├│┼épracy pomi─Ödzy Uniwersytetem ┼ü├│dzkim a Krajow─ů Izb─ů Gospodarcz─ů, w zwi─ůzku z powo┼éaniem Sieci Wsparcia Rozwoju Gospodarczego Miast Polskich.

Podpisanie odb─Ödzie si─Ö 7 listopada 2017 r. (wtorek) o godzinie 11.30 na Wydziale Zarz─ůdzania U┼ü, w sali 31, na parterze.

Ze strony Uniwersytetu Łódzkiego Porozumienie podpisze Rektor Uczelni, profesor Antoni Różalski, z ramienia Krajowej Izby Gospodarczej - Marek Kłoczko, Wiceprezes KIG i Dyrektor Generalny.

Tw├│rcy Sieci postawiaj─ů przede wszystkim gromadzi─ç, popularyzowa─ç, wymienia─ç wiedz─Ö i do┼Ťwiadczenia (w tym mi─Ödzynarodowe) dla wzmocnienia konkurencyjno┼Ťci gospodarczej polskich miast oraz budowa─ç ich siln─ů pozycj─Ö w sieci europejskich miast.

Obydwa podmioty deklaruj─ů szerok─ů wsp├│┼éprac─Ö, mi─Ödzy innymi, w obszarach: konkurencyjno┼Ťci gospodarczej polskich miast, strategicznego zarz─ůdzania gospodarczym rozwojem miast, kapita┼éu miasta, nowych koncepcji zarz─ůdzania miastem, zw┼éaszcza w obliczu zmian technologicznych (Gospodarka 4.0), Wzorcowego Katalogu Kompetencji Mened┼╝era Rozwoju Miast, wsp├│┼érz─ůdzenia.

Uniwersytet ┼ü├│dzki wnosi w porozumienie kapita┼é w postaci wiedzy eksperckiej i praktycznej z zakresu szeroko poj─Ötej problematyki miejskiej, potencja┼éu i do┼Ťwiadczenia jednostek naukowych wchodz─ůcych w sk┼éad Interdyscyplinarnego Centrum Studi├│w Miejskich Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego. Szczeg├│┼éowy zakres wiedzy dotyczy zw┼éaszcza ekonomiki i gospodarki miejskiej, planowania przestrzennego, zarz─ůdzania rozwojem miast, rozwoju zr├│wnowa┼╝onego, socjologii miasta, historii i dziedzictwa kulturowego, wymiaru prawnego funkcjonowania samorz─ůd├│w miejskich, wsp├│┼épracy z administracj─ů publiczn─ů, jednostkami samorz─ůdu terytorialnego oraz otoczeniem zewn─Ötrznym.

Krajowa Izba Gospodarcza to z kolei do┼Ťwiadczenie i potencja┼é ponad 150 organizacji b─Öd─ůcych cz┼éonkami Krajowej Izby Gospodarczej, w tym zar├│wno izb regionalnych i lokalnych oraz organizacji bran┼╝owych, wiedza zgromadzona w wyniku aktywno┼Ťci w organizacjach mi─Ödzynarodowych, w tym w Eurochambres Stowarzyszeniu Europejskich Izb Przemys┼éowo-Handlowych z siedzib─ů w Brukseli oraz Mi─Ödzynarodowej Izbie Handlowej w Pary┼╝u, wsp├│┼épraca z administracj─ů publiczn─ů, instytucjami otoczenia biznesu i firmami aktywnymi na globalnych rynkach.

Materia┼é ┼║r├│d┼éowy: Wydzia┼é Zarz─ůdzania

Redakcja: Centrum Promocji