Wszystko o maturze, studiach i przysz艂o艣ci

PONIEDZIA艁EK

WRZE艢NIA / 2017

Godzina rozpocz臋cia:

Matejki 22/26

艁贸d藕

W wojew贸dztwie 艂贸dzkim do matury 2018 mo偶e przyst膮pi膰 (po raz pierwszy) 17.548 os贸b w tym 10.549 absolwent贸w lice贸w og贸lnokszta艂c膮cych i 7.099 absolwent贸w technik贸w. To dla nich przede wszystkim, ale tak偶e dla ich m艂odszych koleg贸w powa偶nie planuj膮cych swoj膮 edukacj臋, oraz dla maturalnych 鈥瀙oprawkowicz贸w鈥 Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowa艂a kolejn膮 edycj臋 Opolskiego Salonu Maturzyst贸w Perspektywy 2017.

Jak przygotowa膰 si臋 do matury, 偶eby zda膰 j膮 jak najlepiej? Co i gdzie studiowa膰? Czym kierowa膰 si臋 przy wyborze dalszej drogi kszta艂cenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pyta艅 b臋dzie mo偶na uzyska膰 25 i 26 wrze艣nia podczas 艁贸dzkiego Salonu Maturzyst贸w Perspektywy 2017, kt贸ry ju偶 po raz 11. odb臋dzie si臋 w dniach 25-26 wrze艣nia br. w 艁odzi, tym razem na Wydziale Zarz膮dzania Uniwersytetu 艁贸dzkiego.

艁贸dzki Salon jest cz臋艣ci膮 og贸lnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach kt贸rej od 7 do 29 wrze艣nia odbywa si臋 16 salon贸w w najwi臋kszych o艣rodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie Maturzyst贸w Perspektywy uczestniczy艂o blisko 127 tysi臋cy m艂odych ludzi, a tak偶e ich nauczyciele, dyrektorzy szk贸艂 i doradcy zawodowi. Salon w 艁odzi odwiedzi艂o w ubieg艂ym roku ponad 9 tysi臋cy maturzyst贸w.

Okr臋gowa Komisja Egzaminacyjna w 艁odzi przygotowa艂a dla go艣ci Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiot贸w obowi膮zkowych i najcz臋艣ciej wybieranych przedmiot贸w dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o spo艂ecze艅stwie. Na kandydat贸w na studia oczekiwa膰 b臋d膮 przez dwa dni uczelnie z Warszawy, 艁odzi, Katowic, Wroc艂awia, Poznania, a tak偶e doradcy zawodowi i eksperci HR.

Wst臋p na Salon jest wolny, ka偶dy z uczni贸w wype艂niaj膮cych ankiet臋 maturzysty b臋dzie mia艂 szans臋 odbioru gratisowego egzemplarza 鈥濱nformatora dla Maturzyst贸w 2018鈥.

Wi臋cej informacji: http://www.salonmaturzystow.pl/2017/lodz

Materia艂 藕r贸d艂owy: Salon Maturzyst贸w Perspektywy