Wykład Dziekański prof. Petera Herrmanna

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. POW 3/5

90-255 Łódź

Bullshit jobs ÔÇô but the problem is the stable ÔÇô pod tym intryguj─ůcym tytu┼éem kryje si─Ö wyk┼éad dzieka┼äski profesora Petera Herrmanna, laureata wydzia┼éowego programu EkSoc Fellowship Programme, na kt├│ry zapraszamy 12 grudnia o godz. 9.45 do auli C101 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym U┼ü.

Punktem wyj┼Ťcia rozwa┼╝a┼ä Profesora b─Ödzie ksi─ů┼╝ka antropologa Davida Graebera pt. Bullshit jobs: A Theory (2018), w kt├│rej autor dowodzi, ┼╝e ogromna cz─Ö┼Ť─ç istniej─ůcych obecnie stanowisk pracy jest zb─Ödna, a ich jedynym uzasadnieniem jest zapewnienie ┼Ťrodk├│w utrzymania osobom je zajmuj─ůcym. Prof. Peter Herrmann ┼é─ůczy t─Ö perspektyw─Ö ze zjawiskiem marnotrawstwa zar├│wno w kontek┼Ťcie ekonomicznym, jak i spo┼éecznym, a w poszukiwaniu ┼║r├│de┼é takiego stanu rzeczy odwo┼éuje si─Ö do idei wyros┼éych na gruncie europejskiego o┼Ťwiecenia.

Prof. Peter Herrmann jest filozofem spo┼éecznym. Urodzony w niemieckiej Westfalii, od 1995 roku pracowa┼é m.in. w Irlandii na Uniwersytecie w Cork (University College Cork, School of Applied Social Studies). W latach 2013-2015 przebywa┼é w Rzymie, gdzie wsp├│┼épracowa┼é z w┼éoskim instytutem badawczym EURISPES. W kolejnych latach Peter Herrmann pracowa┼é na Uniwersytecie Zhejiang w Chinach a tak┼╝e w Instytucie Maxa Plancka w Monachium. Od pa┼║dziernika tego roku go┼Ťcimy go na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym U┼ü.

Materiał źródłowy: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ

Redakcja: Centrum Promocji