Wyk┼éad go┼Ťcinny dr Magdaleny Grothe pt. ÔÇ×The analysis of risks to EU financial stability and macroprudential policy responseÔÇŁ

PA┼╣DZIERNIKA / 2018

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. POW 3/5

90-255 Łódź

30 pa┼║dziernika 2018 r. od godz. 11:30, w sali D208 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym U┼ü, wszystkie zainteresowane osoby mog─ů wys┼éucha─ç wyk┼éadu go┼Ťcinnego dr Magdaleny Grothe, pt. ÔÇ×The analysis of risks to EU financial stability and macroprudential policy responseÔÇŁ.

Dr Magdalena Grothe od 2005 r. pracuje jako Principal Financial Stability Expert w Europejskim Banku Centralnym (Secretariat to the European Systemic Risk Board). Posiada do┼Ťwiadczenie zawodowe w obszarze zarz─ůdzania ryzykiem finansowym, polityki monetarnej, rynk├│w kapita┼éowych. Jest absolwentk─ů Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego na kierunku International Economics, a tak┼╝e Uniwersytetu w Kolonii (Niemcy) na kierunkach: Ekonomia (studia magisterskie) oraz Finanse (studia doktorskie). W 2018 r. do┼é─ůczy┼éa do Zespo┼éu Ekspert├│w Narodowego Centrum Nauki.

Od 2013 r. wyg┼éasza wyk┼éady go┼Ťcinne na polskich uniwersytetach. Temat proponowanego wyk┼éadu ┼Ťci┼Ťle wi─ů┼╝e si─Ö z zawodowymi i naukowymi zainteresowaniami dr Magdaleny Gothe, takimi jak: ekonomia finansowa, ekonomia mi─Ödzynarodowa i ekonomia monetarna.

Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim. Przewidziano czas na pytania i dyskusję. Zachęcamy do aktywnego udziału w tym wydarzeniu.