Wykład prof. Emilio Menesesa

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. POW 3/5

90-255 Łódź

W imieniu dra hab. Rafała Matery, prof. UŁ, Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ, zapraszamy na wykład prof. Emilio Menesesa, pt. Central Europe and Latin America: front line or peripheric regions?, który rozpocznie się w dniu 12 czerwca 2018 r. o godz 11:30 w sali C140 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ.

W prelekcji poruszane b─Öd─ů kwestie statusu geopolitycznego i znaczenia gospodarczego Europy ┼Ürodkowej oraz Ameryki ┼üaci┼äskiej, zw┼éaszcza w kontek┼Ťcie rozgrywki ameryka┼äsko-chi┼äsko-rosyjskiej.

Profesor Emilio Meneses jest absolwentem Georgetown University oraz University of Oxford. W latach 1981ÔÇô1984 by┼é doradc─ů Ministra Obrony Chile. Nast─Öpnie pe┼éni┼é funkcj─Ö kierownika Katedry Studi├│w Obronnych Catholic University of Chile oraz Katedry Stosunk├│w Mi─Ödzynarodowych Chilean Naval War College. Autor m.in. El Factor Naval en las Relaciones entre Chile Los Estados Unidos (1881ÔÇô1951).