Wykład w Empiku

Godzina rozpocz─Öcia:

Drewnowska 58

Łódź

Trudno oprze─ç si─Ö wra┼╝eniu, ┼╝e paradoksalnie kampania wrze┼Ťniowa 1939 r. to jeden z najlepiej opisanych, a zarazem wywo┼éuj─ůcy wci─ů┼╝ wielkie emocje, w─ůtpliwo┼Ťci i pytania okres najnowszych dziej├│w Polski. Kontrowersje zaczynaj─ů si─Ö ju┼╝ na poziomie nazewnictwa i jego kontekst├│w: kampania wrze┼Ťniowa, czy wojna obronna Polski 1939 r.? P├│┼║niej jest ju┼╝ tylko gorzej. Czy i jak mo┼╝na by┼éo unikn─ů─ç Wrze┼Ťnia? Wojsko Polskie ÔÇô najwi─Öksza, czy najbardziej zaniedbana i zap├│┼║niona technologicznie armia Mi─Ödzymorza? To zaledwie pr├│bka pyta┼ä, jakie wci─ů┼╝ zadaj─ů sobie historycy i amatorzy-pasjonaci przesz┼éo┼Ťci. Pyta┼ä, na kt├│re odpowiedzi b─Öd─ů szukane tak┼╝e podczas czwartego ju┼╝ wyk┼éadu w ramach comiesi─Öcznego cyklu ÔÇ×Projekt wiedza ÔÇô Uniwersytet ┼ü├│dzki w EmpikuÔÇŁ. Wyg┼éosi go prof. Przemys┼éaw Waingertner z Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego i jednocze┼Ťnie wiceprezes Polskiego Towarzystwa Historycznego w ┼üodzi.