WYSTAWA ARTUR RUBINSTEIN BIBLIOFILSKO

Godzina rozpocz─Öcia:

Matejki 32/38

Łódź

Biblioteka Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego zaprasza na wystaw─Ö Artur Rubinstein bibliofilsko towarzysz─ůc─ů uroczysto┼Ťciom jubileuszowym ÔÇ×V Rubinstein Piano FestivalÔÇŁ, kt├│ry odb─Ödzie si─Ö w ┼üodzi w dniach 16-21 pa┼║dziernika 2017 r.

Na ekspozycji znajd─ů si─Ö ksi─ů┼╝ki o r├│┼╝nej tematyce. Publikacje te, napisane w j─Özyku polskim, angielskim i francuskim pochodz─ů ze zbior├│w biblioteki Artura Rubinsteina w Pary┼╝u. S─ů cennym darem Muzeum Historii Miasta ┼üodzi dla Biblioteki U┼ü. W wi─Ökszo┼Ťci ksi─ů┼╝ek znajduj─ů si─Ö dedykacje autor├│w dla s┼éawnego Mistrza fortepianu. B─Ödzie mo┼╝na zobaczy─ç autobiografi─Ö artysty, biografie, p┼éyty koncertowe, jak r├│wnie┼╝ ekslibrisy, fotografie, wycinki prasowe i ulubione lektury Rubinsteina - XIX-wieczne wydania utwor├│w Henryka Sienkiewicza.

Wystawa Artur Rubinstein

Wernisa┼╝ odb─Ödzie si─Ö w pi─ůtek 20 pa┼║dziernika 2017 r. o godz. 12.00 w Bibliotece Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego. Po otwarciu wystawy Natalie Moreno-Kami┼äska wyg┼éosi wyk┼éad pt. ÔÇ×Rubinstein Piano Festival interdyscyplinarnieÔÇŁ.

Wystaw─Ö mo┼╝na ogl─ůda─ç w BU┼ü na parterze od 9 pa┼║dziernika do 17 listopada 2017 r.