Wystawa NAD-Q-KŁA

Godzina rozpocz─Öcia:

Pomorska 171/173

90-236 Łódź

NAD-Q-K┼üA, czyli wariacje na temat nadmarionety, to wystawa organizowana przez student├│w kierunku produkcja teatralna i organizacja widowisk kulturalnych U┼ü. Inspiracj─ů do jej stworzenia by┼éy rozwa┼╝ania na temat roli aktora w teatrze oraz mo┼╝liwo┼Ťci zast─ůpienia go innym tworem. Pracy towarzyszy┼éy szczeg├│lnie dwa zagadnienia ÔÇö koncept nadmarionety oraz teatr cieni.

ÔÇťNadmarionetaÔÇŁ to termin powo┼éany do ┼╝ycia w 1905 roku przez jednego z reformator├│w teatru, E. G. Craiga, kt├│ry opisuje figur─Ö graj─ůc─ů na scenie zamiast cz┼éowieka. Prezentowane na wystawie instalacje s─ů pr├│b─ů odpowiedzenia na pytanie, jak dzisiaj mog┼éyby wygl─ůda─ç tytu┼éowe kuk┼éy, gdyby by┼éy wykorzystywane przez wsp├│┼éczesnych tw├│rc├│w. Wskaz├│wk─ů w dzia┼éaniu z sam─ů form─ů ÔÇťeksponat├│wÔÇŁ by┼é teatr cieni ÔÇô r├│┼╝norodne wykorzystanie ┼Ťwiat┼éa i mroku.

Wernisaż odbędzie się 25 maja o godz. 12:30 w sali 12 Wydziału Filologicznego UŁ.