XVI Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki

KWIETNIA / 2016

Godzina rozpocz─Öcia:

08:45

Jak co roku, r├│wnie┼╝ i w tej edycji Uniwersytet ┼ü├│dzki ÔÇô wsp├│┼éorganizator festiwalu ÔÇô przygotowa┼é wiele atrakcyjnych warsztat├│w, pokaz├│w, eksperyment├│w, gier, dyskusji i wyk┼éad├│w, w kt├│rych b─Öd─ů mogli wzi─ů─ç udzia┼é wszyscy zainteresowani. Wst─Öp na wydarzenia festiwalowe organizowane przez Uniwersytet ┼ü├│dzki jest bezp┼éatny, uczestnictwo w niekt├│rych imprezach wymaga jednak wcze┼Ťniejszej rejestracji ze wzgl─Ödu na ograniczon─ů liczb─Ö miejsc.

Festiwal zainauguruje 18 kwietnia o godz. 18:30 w Teatrze im. S. Jaracza przy ul. Jaracza 27 wr─Öczenie statuetek ┼ü├│dzkie Eureka przyznawanych przez Rad─Ö ds. Szkolnictwa Wy┼╝szego i Nauki przy Prezydencie Miasta ┼üodzi za wybitne osi─ůgni─Öcia naukowe, artystyczne i techniczne (wst─Öp za zaproszeniami). W trakcie kolejnych dni mo┼╝na uczestniczy─ç w dyskusjach, pokazach i eksperymentach organizowanych na wydzia┼éach Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego, a tak┼╝e wzi─ů─ç udzia┼é w grach biznesowych czy obejrze─ç ÔÇ×DziadyÔÇŁ w inscenizacji student├│w zagranicznych ze Studium J─Özyka Polskiego dla Cudzoziemc├│w. (18 i 20 kwietnia, godz. 13:00 aula Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego U┼ü).

W czasie pikniku naukowego w Manufakturze b─Ödzie mo┼╝na m.in. zmierzy─ç kolor swojej sk├│ry i w┼éos├│w dzi─Öki Wydzia┼éowi Biologii i Ochrony ┼Ürodowiska, immobilizowa─ç barwniki, czyli stworzy─ç z nich kolorowe ┼╝elki, skorzysta─ç z komory kontemplacyjnej i wzi─ů─ç udzia┼é w grze miejskiej (geocaching) przygotowanych przez Instytut Filozofii czy pozna─ç zasady i obejrze─ç pokaz dzia┼éania robot├│w humanoidalnych i drukowania 3D przygotowany przez Wydzia┼é Fizyki i Informatyki Stosowanej U┼ü.

Szczegółowy program wydarzeń organizowanych przez Uniwersytet Łódzki dostępny jest na stronie: