• UNIWERSYTET ŁÓDZKI
  • AKTUALNOŚCI

Aplikowanie do domów studenckich UŁ na rok akademicki 2022/2023 dla studentów/doktorantów/słuchaczy szkół doktorskich UŁ kontynuujących zamieszkanie w DS

Komunikat Prorektora ds. studentów i jakości kształcenia UŁ z dnia 29.04.2022r  w sprawie aplikowania do domów studenckich UŁ na rok akademicki 2022/2023  dla studentów/doktorantów/słuchaczy szkół doktorskich UŁ kontynuujących zamieszkanie w domach studenckich – I tura

I termin rekrutacji do domów studenckich UŁ dotyczy rezerwacji miejsc:

1. Studentów/doktorantów UŁ mieszkających w akademikach w roku akademickim 2021/2022,
  2. Studentów/doktorantów UŁ ubiegających się po raz pierwszy o miejsce w DS.

Rejestracja wniosków o rezerwację miejsca w DS odbywa się wyłącznie  przez system informatyczny Usosweb.

I tura rejestracji wniosków w Usosweb jest otwarta od 11.05.2022r. do 29.05.2022 r.

Dotyczy to studentów UŁ, którzy w roku akademickim 2021/2022 są  na:

1. 1 i 2 roku studiów licencjackich,
  2. 1 roku studiów uzupełniających,
  3. jednolitych studiach magisterskich do 4 roku studiów,
  4. doktorantów/słuchaczy szkół doktorskich.

Uwaga! Aplikowanie o akademik dostępne jest w zakładce: dla wszystkich → wnioski → wniosek  o akademik:

• o przyznanie miejsca w DS – wybieramy wniosek o akademik (dotyczy studenta/doktoranta UŁ ubiegającego  się po raz pierwszy o miejsce w  DS, studentów nie mieszkających w DS),
  • o rezerwację miejsca w DS – wybieramy wniosek o akademik i w warunkach szczególnych zaznaczamy rezerwacja (dotyczy studenta/doktoranta UŁ mieszkającego w dotychczasowym DS w roku akademickim 2021/2022 do 30.04.2022).

Uwaga!!!  Nie wymagamy dostarczenia wersji papierowej wniosku zarejestrowanego.

Decyzje o przyznanym miejscu będą widoczne po zalogowaniu się na swoje konto w UsosWeb w zakładce wnioski-wnioski o akademik.

Utrzymanie rezerwacji  miejsca  jest zachowane w przypadku dokonania opłaty rezerwacyjnej w terminie do dnia 15 sierpnia  na konto przyznanego akademika UŁ (opłata rezerwacyjna nie dotyczy studentów zagranicznych) i zakwaterowania się do DS w terminie do 15 października.

W przypadku rezygnacji z przyznanego miejsca należy niezwłocznie poinformować recepcję przyznanego domu studenta mailowo lub telefonicznie. Decyzje w sprawie przyznania pokoju jednoosobowego, pokoju dla rodziców z dzieckiem  zostaną podjęte pod koniec września br.

Zasady aplikowania o miejsce w DS. UŁ wraz z terminarzem następnych tur zostaną opublikowane na stronie UŁ w późniejszym terminie i będą dotyczyły osób przyjętych na studia z rekrutacji oraz pozostałych studentów mających aktywny program studiów w r.a. 2022/2023.

Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UŁ

dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ

komunikat pdf  -----> pobierz