Dostępność Domów Studenckich UŁ w okresie wakacyjnym w roku 2022

Poniżej prezentujemy komunikat Prorektora ds. studentów i jakości kształcenia Uniwersytetu Łódzkiego z dnia 29.04.2022 w sprawie: dostępności Domów Studenckich UŁ w okresie wakacyjnym w roku 2022.

W związku z udostępnieniem miejsc w Domach Studenckich Uniwersytetu Łódzkiego uczestnikom Europejskich Igrzysk Akademickich odbywających się w lipcu br. w Łodzi oraz koniecznością przeprowadzenia prac o charakterze remontowo-dezynsekcyjnym, przez lipiec i sierpień będą dostępne do zamieszkania dla studentów UŁ wyłącznie cztery Domy Studenckie.

Akademiki czynne w lipcu i sierpniu 2022 r.:

IX DS, XI DS, XIII DS i XIV DS.

Wyłączone z użytkowania w okresie lipca i sierpnia 2022 będą:

II DS, III DS, V DS, VII DS, VIII DS, X DS.

We wrześniu udostępnione zostaną dla studentów UŁ następujące Domy Studenckie:

III DS, V DS, VII DS, VIII DS, IX DS, XI DS, XIII DS, XIV DS

z zastrzeżeniem, że w przypadku XI DS i XIII DS będą mogli zamieszkać w nich wyłącznie studenci, którzy zarówno mieszkali we wspomnianych akademikach w roku akademickim 2021/2022 oraz otrzymali w nich miejsce na rok akademicki 2022/2023. II DS i X DS otworzone zostaną po 20.09.2022 r.

Studenci i doktoranci Uniwersytetu Łódzkiego oraz słuchacze Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców UŁ mogą ubiegać się o przyznanie miejsca w Domu Studenckim w okresie wakacyjnym (01.07-20.09.2022r.) poprzez przesłanie skanu własnoręcznie wypełnionego i podpisanego wniosku z adresu elektronicznej skrzynki pocztowej przypisanej do profilu studenta/doktoranta w USOSweb na adres mailowy: anna.marciniak@uni.lodz.pl w terminie od 16 do 31 maja br.

• wniosek dla studentów/doktorantów z obywatelstwem polskim i słuchaczy SJPdC UŁ - zał. nr 1
  • wniosek dla studentów i doktorantów zagranicznych - zał. nr 2

Pierwszeństwo w przyznaniu miejsca w Domu Studenckim w okresie wakacyjnym mają studenci, doktoranci oraz słuchacze SJPdC UŁ zamieszkujący w danym Domu Studenckim w trakcie roku akademickiego 2021/2022. Warunkiem otrzymania miejsca jest uregulowanie wszystkich zaległych należności wynikających z zakwaterowania w obiekcie Uniwersytetu Łódzkiego.

Osoby, które nie złożyły wniosku o przydzielenie miejsca w Domu Studenckim na okres wakacji w terminie wskazanym wyżej, mogą ubiegać się tylko o miejsce warunkowe w pokoju gościnnym, jeżeli okres zakwaterowania w nim nie będzie krótszy niż 7 dni. Zasady ubiegania się o miejsce warunkowe określa Regulamin przydzielania miejsc warunkowych w pokojach gościnnych w Domach Studenckich UŁ, stanowiący załącznik do zarządzenia nr 212 Rektora UŁ z dnia 27.09.2021 r.

Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UŁ
dr hab. Robert Zakrzewski, prof. UŁ

Wniosek o rezerwację miejsca w DS na wakacje w roku 2022 dla studentów/doktorantów z obywatelstwem polskim i słuchaczy SJPdC UŁ - załącznik nr 1 (pobierz)

Wniosek o rezerwację miejsca w DS na wakacje w roku 2022 dla studentów i doktorantów zagranicznych - załącznik nr 2 (pobierz)