Powołano Radę ds. Równego Traktowania na UŁ

Prof. Zbigniew Kmieciak, prorektor ds. nauki, powołał członkinie i członków Rady ds. Równego Traktowania na UŁ. Jej zadaniem będzie promowanie oraz monitorowanie rozwiązań i postaw równościowych w środowisku akademickim. Powołanie Rady ma związek z przystąpieniem naszej uczelni do programu RESET - Redesigning Equality and Scientific Excellence Together. Celem jest stworzenie spójnej polityki równościowej na Uczelni. Poniżej przedstawiamy listę członkiń i członków Rady.

Kadencja Rady będzie trwała do końca 2024 r.

• dr Izabela Desperak - Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, Interdyscyplinarne Seminarium Gender
  • prof. Małgorzata Domagała - przedstawicielka ZNP, Wydział Chemii
  • Nina Georgiew-Brzezińska - Doradczyni Rektor ds. Human Resources
  • dr Anna Gutowska-Ciołek - Pełnomocniczka Rektor ds. Osób z Niepełnosprawnościami, kierowniczka Akademickiego Centrum Wsparcia
  • prof. Eleonora Bielawska-Batorowicz - Pełnomocniczka Rektor ds. Programów Wymiany Międzynarodowej
  • prof. Joanna Jabłkowska - Dziekan Wydziału Filologicznego
  • dr Andrzej Kompa - Prodziekan Wydziału Filozoficzno-Historycznego
  • prof. Inga Kuźma - Kierowniczka Centrum Innowacji Społecznych
  • Liliana Lato - Dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą
  • prof. Anna Rakowska-Trela - Wydział Prawa i Administracji
  • dr Aleksandra Różalska - Kierowniczka Ośrodka Naukowo-Badawczego Problematyki Kobiet, Kierowniczka projektu RESET w UŁ
  • dr Marek Wojtaszek - Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
  • dr Kaja Zapędowska-Kling - Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
  • Mateusz Kłudczyński - Przedstawiciel Uczelnianej Rady Samorządu Studentów

Celem projektu RESET jest stworzenie przestrzeni, w której badaczki i badacze będą mogli w pełni realizować swój potencjał naukowy i organizacyjny. Inicjatywa - finansowana w ramach prestiżowego programu Unii Europejskiej Horyzont 2020 - skupia siedem uczelni europejskich: Uniwersytet w Bordeaux (Francja; koordynator projektu), Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach (Grecja), Uniwersytet Łódzki (Polska), Uniwersytet w Porto (Portugalia), Uniwersytet Ruhry w Bochum (Niemcy), Uniwersytet w Oulu (Finlandia) oraz Instytut Nauk Politycznych w Paryżu (Francja).

Projekt będzie trwał przez cztery lata, począwszy od stycznia 2021 roku. W jego ramach przewidziano warsztaty edukacyjne, szkolenia i inne działania widoczne w przestrzeni publicznej, popularyzujące ideę równości i jej wpływ na podnoszenie jakości badań naukowych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/