4 lipca, 2018 r.

Psychologia znów liderem – rekrutacja na UŁ zakończona

Psychologia znów liderem – rekrutacja na UŁ zakończona

fot. Maciej Andrzejewski

Psychologia 9,9 osoby na jedno miejsce, dalej Zarządzanie – 8,72 i Filologia angielska 8,55. To tegoroczni liderzy jeśli chodzi o liczbę zgłoszeń kandydatów. Na wszystkie kierunki w Uniwersytecie Łódzkim zapisało się łącznie 20 275 osób.


Tu nie będzie lekko!

Wolnych miejsc na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie jest niecałe 8000. Dlatego na niektóre kierunki naprawdę ciężko będzie się dostać. Oprócz wymienionych już liderów jak najlepszy wynik matury liczyć się będzie na Logistyce (7,93), Marketingu (7,72), Nowych mediach i kulturze cyfrowej (6,98), Bezpieczeństwie narodowym (6,08) czy Dziennikarstwie i komunikacji społecznej (5,77). Wciąż dużym zainteresowaniem cieszy się też Lingwistyka dla biznesu, gdzie pokonać będzie trzeba 3 innych kandydatów. Tegoroczna średnia kandydatów na jedno miejsce w tej rekrutacji to 2,54.


Mapa kandydatów

„Typowy” kandydat na studia na Uniwersytecie Łódzkim pochodzi z województwa łódzkiego i to wcale nie ze stolicy regionu, tylko z mniejszej miejscowości. Łódź ma 22,1% udziału w tegorocznej rekrutacji. Pabianice, Zgierz, Bełchatów, Piotrków i Tomaszów Mazowiecki nie przekraczają łącznie 10%. O miejsce na UŁ konkuruje też 133 warszawiaków. Są też reprezentanci województw śląskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.


Na ostatnią chwilę?

Niektórzy kandydaci lubią adrenalinę i czekali prawie do ostatniego momentu ze zgłoszeniem na UŁ. Wczoraj, między 22:00 i 23:00, zapisało się prawie 300 osób. Większość jednak zaczęła załatwiać formalności tuż po ogłoszeniu wyników matur. 3 lipca wskaźnik zapisów skoczył o prawie 450%. W ciągu jednego dnia zapisało się przeszło 4000 osób, w kolejnych dniach przeszło 2000. W tym miejscu uspokajamy, bo często pojawiają się pytania o brak potwierdzenia opłaty rekrutacyjnej – cierpliwości, to może potrwać. Jeśli kandydat dokonał wpłaty (przelewem lub na poczcie) przed zakończeniem rekrutacji (do 9.07, 00:00) zostanie uwzględniony w systemie.


Życzymy powodzenia!

Uniwersytet Łódzki oferuje prawie 100 różnych dziedzin, które można zgłębiać. Wszystkim walczącym o swoje ukochane kierunki studiów życzymy powodzenia. Ogłoszenie wyników za dwa tygodnie. Uwolnijcie umysły szanowni pierwszoroczniacy – widzimy się w październiku! Możecie śledzić to co dzieje się na Uczelni w naszych kanałach – YouTube, Facebooku, Instagramie, LinkedIn i naszym biurze prasowym. Rzecznik prasowy jest z kolei dostępny na Twitterze.


Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość UŁ komentuje: Fizyka wieloaspektowa
Następna wiadomość Zapomniane słowa - lebiega