III Ogólnopolska Konferencja Naukowa: „Policyjne Archiwa X”

26-29 WRZEśNIA / 2018
Miejsce:

Wydział Prawa i Administracji UŁ

ul. Kopcińskiego 8/12

Organizator:

Zakład Kryminalistyki Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

Kierownik:

prof. zw. dr hab.. Bogusław Sygit

Sekretarz:

dr Zbigniew Wardak, dr Piotr Grzegorczyk

Tematyka:

W związku z sukcesem medialnym, dydaktycznym oraz służbowym dwóch edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Policyjne Archiwa X”, które odbyły się w dniach 26-27 marca 2015 roku oraz w dniach 15-16 grudnia 2016 roku Zakład Kryminalistyki Uniwersytetu Łódzkiego wspólnie z tym razem z Prokuraturą Krajową, Komendą Główną Policji, Komendą Wojewódzką Policji organizuje w dniach 26-28 września 2018 roku kolejną III Ogólnopolską Konferencję Naukową poświęconą tzw. „Policyjnym Archiwom X”.

Konferencja poświęcona jest szeroko rozumianej tematyce związanej ze skutecznym podejmowaniem, po latach postępowań przygotowawczych, umorzonych z powodu nie wykrycia sprawców, zarówno na podstawie śladów kryminalistycznych zabezpieczonych przed laty, które dziś możemy zidentyfikować, jak również dzięki źródłom osobowym oraz ciężkiej pracy analitycznej, dochodzeniowej i operacyjnej. Na konferencji będą omówione problemy prawne, a także zagadnienia taktyczne i techniczne związane z takimi postępowaniami.

Jak pokazuje doświadczenie nasza Konferencja jest platformą, dzięki której jest możliwe spotkanie przedstawicieli środowisk naukowych z przedstawicielami Policji, Prokuratury i sądów w celu wymiany doświadczeń oraz wypracowania metod pozwalających na skuteczniejsze podejmowanie lub wznawianie umorzonych postępowań. Konferencja jest również miejscem, w którym studenci prawa - przyszli prokuratorzy i sędziowie - mogą spotkać się z praktykami, którzy w codziennej służbie i pracy rozwiązują "zagadki kryminalne". Naszymi prelegentami będą m.in. przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i innych garnizonów Policji, w tym funkcjonariusze policyjnych Zespołów ds. Przestępstw Niewykrytych zwanych potocznie "Archiwami X", oraz biegli kryminalistyki różnych specjalności z policyjnych i prywatnych laboratoriów, prokuratorzy z jednostek z całego kraju, wybitni karniści i kryminalistycy Uniwersytetu Łódzkiego i innych uczelni wyższych z kraju.

Opłata konferencyjna w wysokości 300,00 zł (200,00 zł dla studentów) obejmuje: materiały konferencyjne, 3 obiady oraz przerwy kawowe.

Nr konta 81 1240 3028 1111 0010 7890 3880 z dopiskiem: III Ogólnopolska Konferencja Naukowa: „Policyjne Archiwa X".


https://www.wpia.uni.lodz.pl/aktualnosci/konferenc...

Kontakt: dr Zbigniew Wardak zwardak@wpia.uni.lodz.pl, dr Piotr Grzegorczyk pgrzegorczyk@wpia.uni.lodz.pl.