Ewelina Grabowska

Dyrektor ds. Rozwoju w Regionie Europy i Ameryki Łacińskiej w firmie Ericsson

Ewelina Grabowska zarządza międzynarodowym zespołem Learning Services w firmie Ericsson, który obsługuje operatorów komórkowych pochodzących z różnych krajów i kręgów kulturowych, działających na rynkach o zróżnicowanym poziomie dojrzałości. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu kompetencjami w sektorze telekomunikacji, w którym łączy świat edukacji, cyfryzacji i biznesu. Zajmuje się sprzedażą i zarządzaniem największymi projektami informatycznymi w Europie, wykorzystując metody szkoleń mieszanych dostosowanych do zmieniającego się zapotrzebowania rynku dotyczącego technologii 5G, Internetu Rzeczy oraz Rozszerzonej i Wirtualnej Rzeczywistości. 

Pasjonatka nowych technologii oraz innowacji społecznych. Propagatorka użycia wirtualnej rzeczywistości oraz gier jako metod nauczania. Aktualnie wprowadza na światowy rynek pionierskie rozwiązanie - szkolenia technologiczne w Metaverse.

Nagrodzona jako jedna z Top 15 Kobiet w 5G w Polsce w 2020 roku za walkę z dezinformacją oraz brakiem wiedzy na temat technologii 5G. 

Wieloletnia mentorka, między innymi w nagrodzonym przez Komisję Europejską programie „IT for She”, którego celem jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków związanych z nowymi technologiami w wejściu na rynek pracy.

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Stosunków Międzynarodowych.