Krzysztof Turowski

Dziennikarz telewizyjny, radiowy i prasowy, publicysta, felietonista

Urodzony 6 czerwca 1948 w Łodzi, absolwent I LO im. M.Kopernika w Łodzi, Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego i PWSTTViF w Łodzi, doktorant Institut Francais de Presse w Paryżu.

Dziennikarz i reporter w Polskim Radio w Koszalinie, Łodzi i Warszawie. Współpracował z redakcjami „Kultury”, „Kontaktu” i Radia France Internationale w Paryżu, „Dziennika Polskiego” w Londynie, „Pomostu” Chicago i Radia Wolna Europa w Monachium. Doradca Grupy Prasowej Roberta Hersanta, w 1991 roku I zastępca prezesa spółki „Presspublica”. Korespondent Polskiego Radia, TVP i „Rzeczpospolitej” w Paryżu i Brukseli. Korespondent warszawski (grand reporteur) francuskiego dziennika „Le Figaro”. Dziennikarz Telewizji Polskiej, autor i animator  pierwszego w TVP talk-show „Godzina szczerości”. Publicysta TV BIZNES i Polsatu.

Dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Brukseli, odpowiedzialny za promocję Polski w Belgii, Luksemburgu, instytucjach Unii Europejskiej i NATO. Doradca do spraw mediów Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Twórca słynnej kampanii z „Polskim hydraulikiem”Wykładowca akademicki i dyplomata, radca, szef Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Brukseli.

Działacz „Solidarności”, delegat na I Zjazd „S”, członek prezydium zjazdu, internowany w Sieradzu i Łowiczu. W latach 1982-1991 na emigracji we Francji.

Współpracownik paryskiego biura „Solidarności”.

Członek Ruchu Młodej Polski i londyńskiej organizacji „Niepodległość i Demokracja”. Działacz CSSO (Conference of Solidarity Support Organisations), przewodniczący tej organizacji na Europę. Organizator konwojów do Polski, w latach osiemdziesiątych przedstawiciel Stowarzyszenia  Dziennikarzy Polskich w Europie Zachodniej.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.