Łukasz Koprowski

Dyrektor PwC Polska oddział w Łodzi

Mentor 2020/2021

Miejsce spotkań: online/ w miejscu uzgodnionym z Mentee / Łódź

Ilość podopiecznych w tej edycji: 2

Język spotkań: j. polski


Od 2000 r. Łukasz Koprowski związany jest z  firmą doradczą PwC, w której rozpoczął swoją karierę od razu po ukończeniu studiów. W lata 2010-2012 miał krótki epizod poza PwC, kiedy to pracował na stanowisku Głównego Księgowego i następnie Dyrektora Finansowego w jednej z kluczowych spółek należących do Grupy Kapitałowej mBanku. W 2012 r. przyjął propozycję powrotu do PwC i zarządzania zakładanym w czerwcu 2012 r. Biurem PwC w Łodzi.

Aktywnie działa w Radzie Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, gdzie bierze udział w licznych dyskusjach panelowych.

Jest ekspertem w zakresie badania sprawozdań finansowych jednostkowych i skonsolidowanych, sporządzonych wg. polskich i zagranicznych przepisów, dot. spółek polskich jak również niemieckich (dwa lata pracował w PwC  w Hanowerze).

Ma uprawnienia polskiego biegłego rewidenta (PIBR), kwalifikacje brytyjskiego i irlandzkiego biegłego rewidenta (ACCA) oraz certyfikat Audytora Wewnętrznego - Certified Internal Auditor (CIA).

Łukasz Koprowski ukończył studia na kierunku  Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne ze specjalizacją Finanse Międzynarodowe na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu. Prywatnie jest pasjonatem biegania, a jego największym marzeniem jest przebiegnięcie 6 największych Maratonów Świata.