Szymon Midera

Prezes Zarządu Shumee S.A.

Mentor 2020/2021

Miejsce spotkań: spotkania online, w miejscu pracy Mentora, w miejscu uzgodnionym z Mentee, Łódź
Meeting place: online, at the Mentor workplace, place agreed with Mentee, Łódź

Ilość podopiecznych w tej edycji / Mentees in this edition : 1

Język spotkań/ Language: Polski / English


Prezes Zarządu, pomysłodawca i współwłaściciel shumee SA - społecznościowej platformy zakupowej.

Przez osiem lat, do czerwca 2016 roku pełnił funkcję Wiceprezesem, a następnie Prezesa Zarządu Banku Pocztowego. W tym czasie Bank pozyskał około miliona Klientów i przeszedł transformację z instytucji rozliczeniowej w masowy bank detaliczny, uruchamiając m.in. nowoczesną bankowość internetową i sieć około 300 własnych mikroplacówek.

Wcześniej - przez siedem lat - związany był z mBankiem. Zarządzał m.in. obszarem marketingu i sprzedaży w Internecie, odpowiadał także za strategię komunikacji Grupy BRE Banku.

Jest absolwentem Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych Uniwersytetu Łódzkiego i Advanced Management Programme w INSEAD w Fontainebleau. Ukończył również Executive MBA Program w PAM Center na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego organizowanego przy współpracy z Towson University oraz Robert H. Smith School of Business.

Od 2011 roku jest szefem Zespołu Doradców Społecznych Pani Prezydent Łodzi - Hanny Zdanowskiej. Jest członkiem Rady Biznesu na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Członek Rady Programowej MasterClass przy Fundacji Centrum Twórczości Narodowej i Fundator Honorowy Fundacji Internet PR. Mentor w ostatnich dwóch edycjach programu mentorskiego Fundacji Mentors4Starters.